ירידה של 18% ברכישת דירות באפריל-מאי

במשרד האוצר מקווים שהדבר מבשר על שינוי מגמה בשוק הנדל"ן, אלא שעל אף הירידה במספר העסקאות - מחירי הדירות מוסיפים לנסוק

היקף רכישת הדירות בחודשים מאי ואפריל ירד ב-18: כך עולה מסקירת ענף הנדל"ן למגורים, שפורסמה אמש על ידי אגף הכלכלן הראשי במשרד האוצר.

מהסקירה עולה נמשכת הירידה בהיקף רכישת הדירות על ידי משקיעים – ככל הנראה בשל התקנות החדשות של משרד האוצר – ובמקביל ירד היקף העסקאות הכללי.

בהשוואה היסטורית מדובר בשפל של שמונה שנים, פרט לחודש מאי 2011 על רקע המחאה החברתית, ומאי 2014 כאשר הזוגות הצעירים חיכו לשווא לתוכנית מע"מ אפס של שר האוצר לשעבר יאיר לפיד.

באוצר קושרים את השפל במספר עסקאות הנדל"ן וברכישת דירות "יד שנייה" בחודשים אפריל ומאי השנה לתוכנית "מחיר למשתכן" של שר האוצר, משה כחלון. אלא שבדיקה מדוקדקת של הנתונים מעלה כי החודשיים הללו היו רווים מחגים ובמועדים בהם המשק שובת, דןגמת: פסח, יום העצמאות ויום הזיכרון.

עוד בנושא:

כחלון חושף: ראשי ערים מסרבים לקלוט אוכלוסיה חרדית למרות התמריצים

באוצר שואב עידוד מירידה חדה של 27% ברכישת דירות להשקעה לרמה של 1,700 דירות בלבד באפריל. בשלושת באזור המרכז בעיר רחובות ובעפולה מאזן רכישות הדירות להשקעה היה שלילי. יותר דירות להשקעה נמכרו על ידי משקיעי נדל"ן מאשר הדירות שנרכשו על ידי משקיעים חדשים.

כאמור, באוצר מקווים שהירידה בהיקפי העסקאות מבשרים על שינוי מגמה בשוק הנדל"ן, אלא שלפי שעה מחירי הדירות מוסיפים לעלות בשיעורים גבוהים.

עוד בנושא:

כחלון מאשים: ״הבנקים ופוליטיקאים מנסים להכשיל את המאבק ביוקר הדיור״

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *