לדבריו, "הורדת מיסים היא דבר מבורך, הליך שמסייע להוריד את יוקר המחיה ולפעול למען מעמד הביניים. אבל איך בדיוק האוצר יכסה את הבור התקציבי שכבר היום צפוי לעמוד על 15 מיליארד שקלים?

ח"כ יעקב פרי (יש עתיד), תקף את המדיניות הכלכלית של ממשלת ישראל: "חשבו מסלול מחדש", כלכלת ישראל עלולה להיכנס למשבר כלכלי משמעותי ולמיתון. אם המדינה לא תנקוט את הצעדים הנדרשים כדי להימנע ממפולת, אזרחי ואזרחיות ישראל כולם, יחוו על בשרם את אוזלת ידה של הממשלה. קברניטי המדינה ממשיכים בשלהם, מחלקים כספים קואליציוניים, מעלימים עין מהנתונים המדאיגים, תוך התעלמות מהמציאות הקודרת שהביאו עלינו והיאחזות בקרנות המזבח".

את הדברים אמר בעת שהציג את הצעת אי האמון של סיעת "יש עתיד" בנושא "האטה בצמיחת המשק, ירידה בייצוא וחשש מכניסה למיתון" ואמר: "חברי הקואליציה נכשלתם. נכשלתם כי האינדיקטורים הכלכליים אינם מבשרים טובות ולמרות זאת אתם בוחרים בשרידות פוליטית על פני שיקולים ענייניים. נכשלתם כי במעשיכם השונים אתם מפלגים במקום לקרב".

בדבריו התייחס ח"כ פרי לפרסומים לפיהם שר האוצר, מר משה כחלון, רוצה לפעול להורדת מיסים: "דבר מבורך, הליך שמסייע להוריד יוקר המחיה ולפעול למען מעמד הביניים. אבל איך בדיוק האוצר יכסה את הבור התקציבי שכבר היום צפוי לעמוד על 15 מיליארד שקלים? הממשלה משתמשת בעודף התקציבי שהממשלה הקודמת הותירה לה להעברות תקציביות, שאינן שקופות ונעשות מטעמים פוליטיים צרים".

עוד הוסיף ח"כ פרי: "נראה כי המטרה הנעלה ביותר של הממשלה היא השרידות הפוליטית, ותרופת הפלא לכל משבר קואליציוני היא פיזור עוד כספים. מה תעשה המדינה, אם תמשיך בכיוון הנוכחי וחלילה אכן יכו אותנו משברים אמתיים, לא כאלה המאיימים על הצלחתם הפוליטית של שרי הממשלה, אלא משברים אשר ישימו בסכנה את כלכלת ישראל כולה, ויפגעו בכיסם של כלל אזרחי ישראל? זו ממשלה שפועלת ללא תכנית, ללא אסטרטגיה ועובדת בכיבוי שריפות ויצירת ספינים ריקים מתוכן אמיתי".