לאחר שפירסמנו כאן באתר על הכישלון הנוסף בשיווק דירות במחיר למשתכן בבית שמש, פנה ח"כ מוזס לשר השיכון בדרישה לבניית מתחם דירות להשכרה לטווח ארוך כפתרון למצוקת הדיור

השבוע התפרסם כאן באתר JDN כי שוב הוציא משרד האוצר מאות יחידות דיור בבית שמש למכרז במסגרת מחיר למשתכן, אך גם הפעם, למרבית הדירות כלל לא הוגשו הצעות מצידם של הקבלנים והיזמים השונים.

בעקבות כך, אמר היום ח"כ מנחם אליעזר מוזס כי "הדרך היחידה לפתרון אמיתי של מצוקת הדיור היא בניית אלפי יחידות דיור להשכרה ארוכת טווח". הוא אף שלח מכתב אל שר השיכון בדרישה לזרז תכנון דיור להשכרה בעיר בית שמש, בה כשלה לחלוטין תכנית "מחיר למשתכן" שיזם משרד השיכון.

"תכנית "מחיר למשתכן" היא אחת התכניות שעל ידן מקווים הן במשרד השיכון והן במשרד האוצר, להקל במעט את מצוקת הדיור. זהו פרויקט הדגל שעליו גאוותכם. לצערי", כתב מוזס לשר, "הכישלון המהדהד של התכנית בבית שמש מוכיח שוב, בצורה שאינה משתמעת לשתי פנים, כי הפתרון היחיד הוא יזום ושיווק דירות להשכרה לטווח ארוך".

[pdf-embedder url="http://www.jdn.co.il/wp-content/uploads/2016/08/מכתב-לשר-השיכון-דיור-להשכרה.pdf" title="מכתב לשר השיכון דיור להשכרה"]

מוזס העלה במכתבו גם את נושא הקשיים שמערימים הבנקים על מבקשי משכנתא, כך שגם אם מישהו בר מזל והשיג הון עצמי התחלתי, יתקשה לקבל משכנתא. "בימים האחרונים פרסם בנק ירושלים למשכנתאות הנחיה חדשה, לפיה יעניקו משכנתאות רק עד 50% מימון מגובה עלות דירה. כוחות השוק יגרמו לכך, שבנקים נוספים ילכו בעקבותיו. החלטה זו מהווה בעצם את ה"מכה בפטיש" בחסימת האפשרות לרכישת דירה, ומצטרפת אל הצידוק, החשיבות והעדיפות שיש לתת לבינוי דירות לשכירות ארוכת טווח".

"אני מבקש, בעת הזו, כשהתברר כי תכנית "מחיר למשתכן" בבית שמש נכשלה לחלוטין, לקדם במלוא התנופה את המכרזים לדיור בהשכרה. זהו הפתרון היחיד שנותר. אני שב וקורא לך, אנא, הפנה את מרב המשאבים לאישור פרויקטים לשכירות בעיר בית שמש. ניתן לבנות בה אלפי יחידות דיור כאלה".

קרא בנושא:

פעם שנייה: מדוע קבלנים לא מגישים הצעות למכרזים בבית שמש?