ענקית הרהיטים האוסטרית 'קיקה' ישראל הגישה בקשה לבית המשפט בבקשה להקפאת הליכים • בבוקר: העובדים הגיעו לסניף שהיה סגור • סך כל החובות, כ-175 מיליון שקל

ענקית הרהיטים האוסטרית 'קיקה' ישראל הגישה בקשה לבית המשפט המחוזי בפתח תקווה בבקשה להקפאת הליכים נגדה למשך 60 יום, וזאת עקב קשיים כלכליים שאליהם נקלעה החברה.

משמעות הבקשה – החברה מתגוננת מפני הנושים של החברה, כאשר הבנקים הפועלים ולאומי הביעו הסכמה עקרונית למהלך.

קרא עוד:

[postim]

מוקדם יותר בבוקר (ה') הגיעו כ-200 עובדי קיקה והתקהלו בפתח החנות בנתניה, לאחר שההנהלה סגרה אותה בעקבות הקפאת מסגרת האשראי, ובתוך כך, ההסתדרות הפכה לארגון היציג של העובדים, וזאת לאחר שהשיגה את החתימות הדרושות.

אתמול נודע כי רשת הרהיטים לא שילמה את משכורות חודש אפריל בעקבות המצוקה התזרימית אליה נקלעה.

הנתונים על מצבה של קיקה ישראל נחשפו בתחילת חודש אפריל בדו"חות הכספיים השנתיים ל־2011 של אשטרום נכסים, המחזיקה ב-15 אחוז מהחברה. בדו"ח נחשף כי קיקה סיימה את 2011 עם הכנסות של 27 מיליון שקל והפסד של 44.5 מיליון שקל לאחר הפסד של 13.5 מיליון שקל בשנת 2010.

עוד נחשף כי את השנה שעברה סיימה רשת הריהוט עם גירעון של 58.2 מיליון שקל בהונה לעומת גירעון בהון של כ־16 מיליון שקל בשנה הקודמת.

"אני רוצה את הכסף שלי עד הגרוש האחרון"

כאמור, בפתח החנות התגודדו העובדים, אשר לא עיכלו את המצב החדש. הסמנכ"ל אלון אלפרוביץ': "אני לא מתכוון לוותר, אני רוצה את הכסף שלי עד הגרוש האחרון".

אחד מהעובדים אמר: "היום אני ישן כאן באוהל עם ארבעה ילדים, ומי שרוצה להצטרף למאבק – אני פה. לא נצא מפה עד שנקבל את הכסף שלנו. כשהגענו לפה מכרו לנו בלוף. בראיון אמרו לי 'תבוא לקיקה, זה כמו חברת הייטק'. זאת בושה וחרפה".

עובדת אחרת הוסיפה: "לקוחות שהזמינו סחורה חייבים לבוא ולדפוק על הדלתות, אבל אני בספק אם זה יעזור להם".

גם קונים שרכשו מוצרים בחנות עשויים כרגע שלא לקבל את הסחורה שהזמינו.

מנכ"ל קיקה, צביקה גולדנברג, אמר: "נעשים מאמצי על לדאוג לתשלום השכר החודשי האחרון של כל עובדי הרשת שיקרים מאוד ללבי. אני תקווה שיימצא פיתרון שיאפשר לנו להפעיל מחדש את החנות כבר בשבוע הבא".