מפעילת הסלולר הוירטואלית החדשה YouPhone של אלון סלולר, תציע תעריפי שיחות זולים מחו"ל וחבילות תקשורת משולבות

המפעיל הסלולרי הוירטואלי השלישי הכריז היום על השקת שירותיו – YouPhone, המותג שמפעילה אלון סלולר, נכנסת לשוק עם היצע מחירים דומה לרמי לוי והום סלולר לפניה, אולם בכובעה מספר הפתעות. פעילות הרשת תחל ב-22 במאי, יחד עם הצגת החנויות הראשונות.

לקוחות החברה ישלמו 18 אגורות עבור דקת שיחה, 15 אגורות ל-SMS ו-15 אגורות למגה-בייט גלישה. בנוסף, תגבה החברה תשלום חודשי בסך 18 שקל. כמו כן, YouPhone מתכוונת לנצל את השתייכותה לרשת הסופרמרקטים "מגה" ולתחנות הדלק דור-אלון, ותציע ללקוחות הרוכשים במגה ובדור-אלון לשלם פחות עבור דקות השיחה בממוצע. עבור כל רכישה בסכום של 100 שקל בחברות אלו, יקבל הלקוח 10 דקות חינם, עד ל-200 דקות חינם בחודש.

עוד ב-JDN:

[postim]

בעוד רמי לוי והום סלולר נמנעו מהיצע של חבילות דקות לרכישה מראש, YouPhone בחרה להציען. בנוסף לתשלום על פי צריכה (בתוספת תשלום חודשי), החברה תציע גם חבילות תקשורת המשלבות דקות, SMS וגלישה בהיקפים שונים, בתשלום של בין 65 ל-180 שקל בחודש – אך הללו יתווספו לתשלום החודשי הקבוע (בסך 18 שקל). חבילת גלישה בהיקף של 1 ג'יגהבייט תעלה 30 שקל, ו-5 ג'יגה יעלו 55 שקל. תמורת 20 שקל לחודש יוכלו בני משפחה לשוחח ביניהם במשך 200 דקות.

החברה גם מביאה בשורה בתחום עלויות השיחה בסלולר מחו"ל, וליעדים הפופולאריים תציע מחירים של בין 70 אגורות ל-1.80 שקלים לדקה, ועלות SMS תהיה 1 שקל. ביעדים אחרים תעלה דקת שיחה 5.90 שקלים.

החברה תמכור מכשירי סלולר בדור 2 ודור 3 (החברה מתארחת ברשת פרטנר, התומכת בשתי הטכנולוגיות), ותמורת רכישת המכשירים אצלה גם תעניק לרוכשים זיכויים לרכישה במגה בהיקף של בין 100 ל-700 שקל. בין המכשירים שתמכור החברה: אייפון, סמסונג גלקסי, LG Prada, סוני אריקסון ונוקיה. הלקוחות יקבלו שירות ב-43 חנויות YouPhone בסניפי מגה ודור אלון, חלקן יחלו לפעול בחודשים הקרובים.

YouPhone היא מפעילת הסלולר הוירטואלית השלישית העולה לאוויר, וכעת מארחות שלוש חברות הסלולר הגדולות מפעילות וירטואליות: רמי לוי, שהשיק את שירותיו בדצמבר 2011, מתארח ברשת פלאפון, הום סלולר, שהשיקה את פעילותה באפריל 2012, מתארחת ברשת סלקום, ו-YouPhone מתארחת ברשת פרטנר. למפעילה וירטואלית נוספת, Free Telecom, הסכם אירוח עם פלאפון, אולם החברה תרה זמן רב אחר משקיעים, וספק אם תשיק את שירותיה.

מפעיל סלולר וירטואלי אינו מקים רשת חדשה, אלא מסתמך על רשת של אחד המפעילים הקיימים, משלם לאותו מפעיל עבור העברת השיחות והשירותים הנוספים על גבי רשתו, אך פועל ישירות מול הצרכן הסופי בגיוס, שירות, חיוב ותמיכה.

אלון סלולר נמצא בשליטתה המלאה של קבוצת אלון, בראשות דודי וייסמן. לקבוצת אלון חשיפה קמעונאית גבוהה, עם שליטה במאות סניפים של רשת המרכולים מגה, כ-200 תחנות הדלק דור אלון וחנויות הנוחות אלונית, ורשת AM:PM. לקבוצה גם אחזקות ברשתות נעמן, ד"ר בייבי, כפר השעשועים, ורדינון, הכל בדור וששת, המפעילות יחדיו כ-300 חנויות.

לקראת התחממות נוספת בגזרת התחרות בשוק הסלולר, השיקו בתקופה האחרונה חברות הסלולר חבילות הפונות בעיקר למשתמשים כבדים, כאשר הן מציעות שימוש לא מוגבל (או בהיקף גדול מאוד) של דקות, SMS וגלישה, במחירים הנעים בין 150 ל-250 שקל. פרטנר הציגה הבוקר חבילה המציעה לקצוב את היקף ההוצאה הכספי, אך דורשת הוצאה מינימלית של 35 שקלים בחודש.