סין הופכת לשוק התעופה הראשון בעולם בשווי של טריליון דולר

בואינג צופה ביקוש ל 6,810 מטוסים בשוק הסיני, בשווי כולל של טריליון דולר, ב-20 השנים הבאות • בכך תהפוך סין לשוק התעופה הראשון בעולם בשווי של טריליון דולר

בואינג, יצרנית המטוסים וספקית המטוסים המסחריים הגדולה ביותר בסין, פרסמה כי היא צופה דרישה ל-6,810 מטוסים חדשים במהלך 20 שנים הבאות, בשווי משוקלל של למעלה מטריליון דולר. בכך תהפוך סין לשוק התעופה הראשון בעולם בשווי כולל של טריליון דולר.

עוד צופה בואינג השקעות של כ-5.9 טריליון דולר ברחבי העולם, ב- 39,620 מטוסים מסחריים חדשים, במהלך 20 השנים הבאות. שוק התעופה והמסחר האווירי בסין מתבסס ברובו על מטוסי בואינג, המהווים למעלה ממחצית כלל המטוסים המסחריים הפועלים בסין.

בואינג צופה כי סין תזדקק ל-5,110 מטוסים צרי גוף חדשים עד 2035, המהווים כ75% מכלל המטוסים, וכי צי המטוסים רחבי הגוף הסיני צפוי לגדול פי 3, עם רכישת 1,560 מטוסים חדשים מדגמי ה-787, ה-777 והX-777.

התחזית הצפויה לשנה הקרובה מייצגת את המשך המעבר ממטוסים גדולים מאוד, למטוסים בינוניים בעלי גוף רחב, או מטוסים קטנים ויעילים. זאת בשל הוספת מטוסים והרחבת השירותים מנקודה לנקודה הן ע"י חברות תעופה והן ע"י מפעילי טיסות מוזלות. זאת על מנת לתת מענה הולם לדרישה הגוברת של מעמד הביניים הגדל בסין וברחבי אסיה כולה, לטיסות במטרת חופשה או לטיסות במטרות עסקים.

הידיעה מתוך פורטל תשתיות

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו