ועדת הכספים אישרה: שיעור המע"מ יתקבע על 16%

זאת בניגוד להחלטה מ-2005 להפחית את שיעור המע"מ עד לרמה של 15.5%; לפי הערכות משרד האוצר, התוספת להכנסות המדינה כתוצאה מהמהלך עומדת על 2 מיליארד שקל ויכולה לכסות חלק מהגירעון הצפוי

 • "ישראל זרק אותי למעלה ונפטר" העדות המזעזעת של בנימין

  תוכן מקודם

 • כנס העמותות של מוטי ויטמן: עכשיו גם העמותה שלך יכולה להצליח בענק

  תוכן מקודם

 • איך אספר לילדים שאבא נפטר? סערי קרויס בשחזור קשה

  תוכן מקודם

 • דואגים עכשיו למשפחות אסון מירון תשפ"א >>>

  תוכן מקודם

ועדת הכספים אישרה: שיעור המע"מ יתקבע על 16%. מוקדם יותר היום (ג') אישרה ועדת הכספים צו של האוצר לפיו שיעורו של המע"מ יעמוד באופן קבוע החל מה-1 בינואר 2013 על 16%.

הצו מבטל את ההחלטה מ-2005 להפחית את שיעור המע"מ עד לרמה של 15.5%. לפי הערכות משרד האוצר, התוספת להכנסות המדינה מהשארת שיעור המע"מ על 16% עומדת על 2 מיליארד שקל ולכן יכולה לכסות במקצת את הגירעון העצום הצפוי בסוף השנה.

קרא עוד:

[postim]

יו"ר ועדת הכספים, משה גפני, הודיע בדיון כי הוא "מאשר את השארת המע"מ על 16% על מנת למנוע בעתיד, בחודשים הקרובים, את ביטול הפטור ממע"מ על פירות וירקות". לדבריו, "האוצר, בחפשו אחר מקורות להקטנת הגירעון ולהגדלת הכנסות המדינה, עשוי להוביל ביטול מע"מ על פירות וירקות, מה שייפגע קשה במעמד הביניים ובעיקר בשכבות החלשות".

נזכיר כי מסים עקיפים פוגעים בעיקר בבעלי ההכנסות הנמוכות והבינוניות, שכן הם מוטלים בשיעור אחיד על ההוצאה, ללא התחשבות בגובה ההכנסה. את המס הגבוה על סיגריות, למשל, משלם באותה מידה מי ששכרו החודשי הוא 8,000 שקל ברוטו, וגם מי שמרוויח סכום גדול פי עשרה.

לפי מחקר של הכנסת, העובדה שהמסים העקיפים מוטלים ללא הבחנה גורמת לכך שנטל המס העקיף על המשפחות בעשירון השישי גדול ב־56% מזה של המשפחות בעשירון העליון.

מליאת הכנסת תתבקש לאשר את הצו המותיר את המע"מ על כנו בימים הקרובים.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן