זוכרים שהיו משלמים עם כרטיסיות? גם ח"כ מוזס זוכר

אם שמרתם את הכרטיסיות הישנות בבית לפני שהנפקתם את הרב קו, בטח תשמחו לשמוע שבמענה לפניית ח"כ מוזס, יאפשר משרד התחבורה קבלת זיכוי לכרטיסיות ישנות בכל אחד ממרכזי השירות של המפעילים

 • "עזרו לנו לצאת מפה" שמונה יתומים זועקים לעזרה

  תוכן מקודם

 • תעלה דגרה ותפוך לאיש נדלן בירושלים

  תוכן מקודם

 • אתה יכול להיות בעלים של פרויקט נדלן בירושלים

  תוכן מקודם

 • מזעזע: הספיק להתפלל במניין ונפטר במוצאי החג

  תוכן מקודם

זוכרים את כרטיסיות האוטובוסים שהשתמשנו בהם לפני שנכנס אל חיינו כרטיס הרב קו? נשארו לכם כמה מהם עם נסיעות, ולא הצלחתם להזדכות? ובכן לא עוד. מעתה ניתן יהיה להזדכות על נסיעות שלא מומשו בכרטיסיות בכל עמדת רב קו של כל אחד ממפעילי התחבורה הציבורית.

ח"כ מנחם אליעזר מוזס פנה אל משרד התחבורה וביקש כי המשרד יפעל לפשט את הליך קבלת הזיכוי ויאפשר הזדכות בכל אחד ממוקדי כרטיסי ה"רב קו". בדברי ההסבר לבקשתו, כתב מוזס: "בתקופה שטרם כניסת כרטיס ה"רב קו" לשימוש כללי, השתמשו נוסעי התחבורה הציבורית בכרטיסיות. החל מתאריך 1.7.15 לא ניתן היה לנצל עוד את יתרת הכרטיסיות.

"כדי לממש את היתרה, על בעל הכרטיסיות לגשת פיזית לעמדה של כל חברה. נתקלנו במקרים של משפחות עם מספר משתמשים רב. בכל כרטיסיה נותרה יתרה מסוימת, באחת של 20 ש"ח, בשנייה של 40, ש"ח וכן הלאה. האזרח נאלץ לבזבז זמן יקר ולעבור מחברה לחברה במטרה להזדכות על הסכומים המגיעים לו. ברוב המקרים מוותרים על כך האזרחים מתוך מחשבה כי בגין זיכוי של 20 ש"ח לא כדאי "להשקיע" שעות של נסיעה למשרדי החברה, עמידה בתור וחזרה הביתה. הוא יעדיף לוותר על החזר ה -20 ש"ח שלו, גם אם בסופו של דבר סכום הזיכויים מצטבר.

"אך דין פרוטה כדין מאה ועלינו לסייע בידי האזרחים לקבל החזר בגין תשלומים שביצעו ולא קיבלו נסיעות תמורתם. האם לא ניתן להחיל על החזרים בגין כרטיסיות ,את אותו דין שחל בגין אבדן כרטיס "רב קו"? ומדוע לא יאפשר משרד התחבורה לחברות התחבורה השונות, לבצע החזר בעמדות ה"רב קו" הקרובות לבית הנוסע?"

משרד התחבורה אמנם התמהמה מאוד בתשובתו, אך כשזו הגיעה, הייתה בה בשורה: "הרשות לתחבורה ציבורית באמצעות המסלקה, פיתחה תכנה שבאמצעותה ניתן להזדכות על היתרות בכרטיסיות, בכל אחד ממרכזי השירות ללא צורך לעבור בין המפעילים השונים. שירות זה נכנס לתקפו בימים אלו בהדרגה לכל מרכזי השירות ויסתיים בסוף חודש דצמבר, עם סיום התקנת התכנה החדשה ניתן יהיה להזדכות על היתרה בכרטיסיות בכל מרכזי השירות הארצי".

ח"כ מנחם אליעזר מוזס אמר בתגובה, כי רווחת נוסעי התחבורה הציבורית הייתה תמיד נגד עיניו ותמשיך להיות. "אמשיך לדרוש ממשרד התחבורה לתת לציבור הנוסעים את השירות המגיע להם על הצד הטוב ביותר".

3 תגובות

כל הכבוד למוזס
משהו מועיל באמת!
אין סיבה, שכסף ששילמנו, ישאר במרתפי חברות התח"צ

תודה, חה"כ מוזס !

פיגור שכלי אחד גדול, עבודה בעינים.
במקום להתעסק בשטויות ובכרטיסיות שכבר אין לאף אחד או על ל"ג בעומר שהוא יום אחד בשנה שיטפל בבקשה במצוקת התחבורה הציבורית ובהתעמרות השטיתית של אגד בנוסעים החרדיים מידי יום ביומו הן בתח"צמ פנימית בירושלים והן התח"צ הכללית בכח הארץ.

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן

logsuz shell indir instagram takipçi satın al ucuz gündem haber Pubg mobile cephaneleri takipçi satın al leke kremi aktif takipçi php shell