"שכונה שבונים בסין בחמש שנים נבנית בישראל ב-15 שנה"

שר השיכון יואב גלנט אמר בפני משתתפי פורום שעסק בנושא הנדל"ן: "אנחנו צריכים לעשות שינויים גדולים ואנחנו רתומים לעשות אותם. לא תהיה ברירה, על מנת שלזוגות יהיה יותר זול כל מי שיושב כאן יצטרף לוותר על חלק מהרווחים שלו וזה כדי שלילדים שלנו יהיה איפה לגור"

"האם אני נשאר במשרד הבינוי? יש לנו עד נובמבר 2019. איך אני יודע שזה תפקיד טוב? כי כולם רוצים אותו. אני נמצא בתפקיד שר הבינוי והשיכון ואני מייצג 8 מיליון אזרחים ולהם יש בעיה שאין להם דירות", כך אמר שר הבינוי והשיכון יואב גלנט בכנס "עיר הנדלן" באילת.

"מהרגע שבונים שכונה לוקח בישראל 15 שנה, בעוד שבסין ובניו יורק לוקח עד 5 שנים. אנחנו צריכים לעשות שינויים גדולים ואנחנו רתומים לעשות אותם. לא תהיה ברירה, על מנת שלזוגות יהיה יותר זול כל מי שיושב כאן יצטרף לוותר על חלק מהרווחים שלו וזה כדי שלילדים שלנו יהיה איפה לגור. פעם מכרו קפה ב-20 שקלים והיום מוכרים ב-5 שקלים. כלומר, יש משמעות רבה לאיך שהמנגנון עובד.

"היעילות היא מרכיב מפתח. שמגיעים למקום כמו ראש העין שבונים שם 8,000 יחידות דיור שמוערכים בכ-10 מיליארד שקל אתה רואה שהבנייה נמשכת 7-8 שנים. בונים בניינים של עשרות קומות ואין מים. ככה צריך לעבוד? אני משנה את ההתנהלות הזאת שכל אחד בונה משהו אחר ומתקדם בקצב אחר. באמצעות תכנן ובנה, שהמכרז הראשון במסגרת הזאת פורסם כבר בחריש, ייבחר יזם שידאג להעסיק קבלני משנה וכולם מנוהלים תחת גוף אחד ייעל את הליכי הבנייה".

באשר למאמצים להגדיל את סך הדירות בשוק אמר: "בשנת 2017 יהיו זכיות במחיר למשתכן וזו תהיה שנת בנייה מאסיבית בישראל. בשנים 2019-2020 יהיו שנים של איכלוסים רבים".

לגבי העובדה שהגרלות אישיות לא מתאימות לצביון החרדי הגיב גלנט: "זה נכון שלחרדים יש צרכים שונים ומאפיינים שונים ואנחנו מטפלים גם בפתרונות דיור לאוכלוסייה הזאת כי כל ציבור אוהב לחיות עם עצמו. כולם, בין אם יהודים או ערבים, צריכים פתרונות. אם יש דבר אחד שאפשר לקבל 120 הצבעות בכנסת זה נושא הדיור – השאלה היא איך לחבר את כולם ביחד".

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן