משרדי האוצר והבריאות הודיעו על הוזלת המחירים המרביים לצרכן של תרופות המרשם החל מ-1/1/17 בשיעור ממוצע של 3.5% לעומת אשתקד • ליצמן: "הפחתה זו תואמת את המדיניות החברתית שלנו לחיזוק שירותי הבריאות והנגשתם לאזרחי ישראל"

שר האוצר משה כחלון ושר הבריאות יעקב ליצמן חתמו על צו פיקוח המחירים במשרד הבריאות, הכולל הוזלה במחירים המרביים לצרכן של תרופות המרשם החל מהיום ה-1 לינואר 2017 בשיעור ממוצע של 3.5% לעומת אשתקד.

לירידה זו תרמו בין היתר, שינויים בשערי המטבעות בשילוב עם ירידות קלות במחירים במדינות מהן מצוטטים מחירי התרופות והפחתת המרווח לרוקח בתרופות יקרות.

שר הבריאות, ח"כ יעקב ליצמן, בירך על המשך מגמת ההפחתה של מחירי תרופות המרשם והדגיש את חשיבות הפיקוח וקביעת מחירים מרביים במטרה להגן על ציבור החולים, הנזקק לתרופות אלו. "הפחתה זו תואמת את המדיניות החברתית שלנו לחיזוק שירותי הבריאות והנגשתם לאזרחי ישראל".

שר האוצר, משה כחלון: "הפחתת מחירי תרופות המרשם הם המשך ישיר של מדיניות הממשלה להפחתת יוקר המחייה וחיזוק מערכת הבריאות. מהלך זה מצטרף להגדלת סל התרופות בחצי מיליארד ש"ח ולרפורמה בביטוחי הבריאות שהביא להפחתת מחירים משמעותית. נמשיך לחזק את מערכת הבריאות ולהנגיש את השירותים לכלל הציבור במחירים הוגנים."