יו"ר 'אסם' לגפני: "כל הפחתה במכסים על חומרי גלם – תגולגל לצרכנים"

במסגרת סדרת פגישות שמקיים יו"ר ועדת הכספים, ח"כ משה גפני, עם בכירי המשק, נפגש גפני עם יו"ר חברת 'אסם', דן פרופר, שהבטיח כי כל הורדת מיסים תגולגל לצרכנים

"כל הפחתה במכסים על חומרי הגלם, תגולגל לצרכנים", כך התחייב יו"ר "אוסם" דן פרופר בפני יו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני, שנועד עימו ועם מנכ"ל החברה, במסגרת סדרת סיורים שמקיים גפני עם ראשי החברות המובילות במשק.

סדרת הפגישות נועדה לבחון את האפשרויות להפחתה יזומה של מחיריהמזון לצרכן, ולסייע בידי החברות בתיקוני חקיקה רלוונטיים, שיקלו על הציבור.

קרא עוד:

[postim]

במהלך הפגישה, שהתקיימה במשרדי הנהלת החברה, הוצגה ליו"ר ועדת הכספים סקירה מקיפה של הפעולות שעשתה עד כה חברת "אסם" מתוך מטרה להקל על יוקר המחייה בישראל, וראשיה העלו מהלכים אפשריים וחשובים שעל הממשלה לעשות כדי לתרום את חלקה בהפחתת מחירי המזון.

יו"ר "אסם" דן פרופר אמר במהלך הפגישה, כי המע"מ על המזון בישראל הוא גבוה משמעותית מרוב מדינות העולם בהן נהוג מע"מ מופחת על מזון. בשל המשמעות הגדולה של הוצאות על מזון בתוך סל ההוצאה של משפחות בעשירונים הנמוכים, המע"מ על מזון מהווה מס פוגעני ואנטי-חברתי.

פרופר קרא לגפני לפעול מול הממשלה להפחתת המע"מ על מוצרי מזון. בין שאר הנושאים הועלה גם נושא הפחתת המכסים על חומרי גלם לצד הפחתתם גם במוצריםהמוגמרים המיובאים לישראל. בעניין זה קיבל ח"כ גפני את התחייבותו של פרופר, כי כל הפחתה שתיעשה במכס על חומרי גלם בהם משתמשת אסם, תגולגל לצרכנים.

גפני וראשי אסם הביעו נכונות לקדם דיאלוג מתמשך ופתוח בין התעשייה והכנסת, מתוךמטרה משותפת לדאוג לכלכלת ישראל ולרווחת כלל תושביה. גפני ציין כי המדיניות הכלכלית של הממשלות בעשור האחרון הצליחה מעל למשוער, אך המדיניות החברתית כשלה. "אנשים לא סוגרים את החודש" אמש גפני והוסיף כי "יש למצוא את האיזון הנכון בין כלכלה יציבה, לבין חיי חברה תקינים".

יו"ר אסם ציין כי בחברה ישנם כ-4,900 עובדים השותפים כולם לחלוקת בונוסים מרווחי יחידתםהעסקית. בנוסף, השנה הקפיאה החברה את שכר הבכירים ויישמה מדיניות תוספת שכר המיטיבה עם בעלי המשכורות הנמוכות.

במטרה לקדם הפחתה יזומה של מחירי המזון, הודיע גפני כי ישוחח עם הממונה על ההגבלים העסקיים לבחון את האפשרות לוודא באופן חוקי כי כל הוזלה מצד יצרני המזון תגולגל גם לצרכן.

גפני ציין בתום פגישתו עם הנהלת החברה כי ימשיך בדיאלוג עם בכירי המשק ומנהלי החברות המובילות על מנת למצוא את הדרכיםהחוקיות והמעשיות להקל על הכיס של הצרכן הישראלי ולהוזיל את מחירי המזון והמוצרים הבסיסיים. "האזרחים משלמים יותר מדי על הדלק, על החשמל, על הארנונה ועל המזון" אמר גפני, וסיים "צריך למצוא כל דרך אפשרית להקל על הציבור".

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו