הדולר ממשיך ליפול – ואיך זה קשור לנאום של טראמפ?

השער היציג של הדולר נקבע היום על 3.825 שקלים - ירידה של 0.7% • לא רק בישראל, בעולם כולו רושם המטבע האמריקאי ירידה מול המטבעות המקומיים, והאנליסטים מסבירים זאת בנאומו של טראמפ אתמול, שלא הציג משנה כלכלית מפורטת

שער היציג של הדולר נקבע היום על 3.825 שקלים – ירידה של 0.7%. זאת, יום לאחר נאומו של נשיא ארה"ב הנבחר, שגרם למשקיעים לסגת במעט מהשקעותיהם במטבע האמריקאי, למרות שלא הייתה התייחסות כלכלית ספיציפית ברמת המאקרו בנאום. הצהרתו של אחד מבכירי הפדרל רזרב, שפורסמה בדקות האחרונות, לפיה 3 העלאות ריבית ב-2017 הינן "אפשריות", חיזקה מעט את המטבע האמריקאי במסחר התוך-יומי מול המטבעות.

היורו התחזק מול השקל ב-0.6%, וממשיך להתרחק מרף ה-4 שקלים ליורו, ממנו ירד לאחרונה. שערו היציג של היורו נקבע היום על 4.073 שקל ליורו. הליש"ט התחזק גם כן מול השקל, בשיעור של 0.58%, ושערו נקבע על 4.698 שקלים.

לא רק בישראל, גם בעולם הדולר נחלש זה היום השני ברציפות מול המטבעות המרכזיים בעולם לאחר שהנשיא הנבחר של ארה"ב, דונלד טראמפ, לא הציג בבירור את מדיניותו הכלכלית המתוכננת במסיבת העיתונאים שקיים אמש, ואשר היתה הראשונה שערך מאז נצחונו בבחירות בנובמבר.

"מסיבת העיתונאים היתה רחוקה מאוד מדבריו הידידותיים לשוק ותומכי הצמיחה בנאום הנצחון שלו בתשיעי בנובמבר", כתבו אנליסטים של ווסטפק בנק בדו"ח למשקיעים, דיווח אתר "מרקטווץ'".

הדולר צונח ב-1.2% מול הין היפני לרמה של 114.049 ין לדולר – שפל של חודש; מול היורו נחלש המטבע האמריקאי ב-0.9% לשער של 1.068 דולר ליורו. מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב – בהן היורו, הין והליש"ט – יורד ב-1%.

הראלי שרשם הדולר לאחר הבחירות "הגיע לסופו לעת עתה", אמר טקויה קנדה, חוקר בכיר במכון המחקר Gaitame, והעריך כי היחלשות הדולר תימשך עד להשבעתו של טראמפ בשבוע הבא.

מ-FXCM ישראל נמסר כי בנאומו אתמול, טראמפ אמנם הביע התחייבות לעודד את שוק התעסוקה, אך הוא לא פירט בנאומו בהרחבה על נושאים כלכליים שבשווקים ציפו לשמוע את דבריו, כגון היחסים עם סין, הסכמי הסחר, המדיניות הפיסקאלית ועוד. "השוק הביע אכזבה מסוימת מהנאום והדולר נחלש, גם הירידה בתמיכת הציבור האמריקאי בנשיא שזה עתה נבחר פוגעים באמון של השווקים במנהיגותו".

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *