בשורה לזכאים: דרעי חתם על תקנות להגדלת ההנחות בארנונה

בנוסף, חישוב ההנחות יהיה לפי ממוצע של 12 חודשים של שנת הכספים הקודמת במקום ממוצע של 3 החודשים האחרונים • דרעי: "צעדים משמעותיים להפחתת יוקר המחיה בישראל והנטל הכלכלי המוטל על התושבים"

 • "איבדתי את הכל, תעזרו לי לבנות מחדש" נערה צעירה מבקשת עזרה.

  תוכן מקודם

 • עצוב: טיפל בילדים תשושי נפש ונכנס לדיכאון עמוק

  תוכן מקודם

 • השנה לא מפספסים: "שטר הפרנסה" של גדולי הדור

  תוכן מקודם

 • פגישה שבוטלה פעמיים והצילה חיים

  תוכן מקודם

הקלה בארנונה: שר הפנים אריה דרעי חתם היום על תקנות חדשות בנושא הארנונה לשנת הכספים 2017. על פי טבלת ההנחות החדשה, בעלי הכנסה נמוכה ייהנו מהנחה משמעותית בארנונה, המשולמת לרשות המקומית, בשיעור הגבוה ב-5 אחוזים מזה שהיה נהוג בשנים האחרונות. החלטה זו, אותה קבע השר, מונעת פגיעה בשכבות החלשות כלכלית באוכלוסיה.

בנוסף על כך, על מנת לקבל את ההנחה, כאמור, מקבלי הנחות פוטנציאליים יהיו זכאים על פי החלטתם ובאופן ולנטרי להגיש לרשות המקומית, טפסי שכר מ-12 החודשים האחרונים, ולא רק מ-3 החודשים האחרונים, כפי הנהוג בשנים האחרונות.

בהתאם להחלטת השר, החישוב יהיה לפי ממוצע של 12 חודשים של שנת הכספים הקודמת, במקום ממוצע של 3 החודשים האחרונים. לגבי 2017 תיקבע הוראת שעה שמאפשרת לנישום לבחור בין ממוצע של 3 חודשים אחרונים של 2016 או ממוצע של 12 חודשים של 2016. ההחלטה תיטיב עם התושבים בעלי ההכנסות הנמוכות, כמו אברכים ומשפחות מעוטי יכולת להוכחת זכאותם, לפי צורך ממשי להפחתה ביוקר המחיה.

בחודש דצמבר 2016, חתמו שרי הפנים והאוצר על שינויים בצווי הארנונה לרשויות המקומות, וזאת על פי הקווים המנחים שקבעו ובהתאם לבקשות הרשויות המקומיות ולצרכיהן- למתן שירותים טובים ויעילים לתושבים.

שר הפנים אריה דרעי, אמר: "טבלת ההנחות עליה חתמתי, היא בשורה של ממש לשכבות החלשות כלכלית בחברה, אשר יקבלו הנחה משמעותית בתשלומי ארנונה לרשות המקומית. זהו צעד נוסף ומשמעותי להפחתת יוקר המחיה בישראל והנטל הכלכלי המוטל על התושבים. בנוסף על כך, האפשרות של התושבים הפונים לקבלת ההנחות, להציג את שכרם לאורך תקופה של שנה, ולא כפי שהיה עד כה, מסייעת רבות להוכחת הזכאות הנדרשת".

4 תגובות

אין על דרעי, לא מפסיק לעזור לציבור ! הנחות בארנונה בתחבורה הציבורית ועוד

המפסידעם הם מי שלומדים ועובדים לפרנסתם ומנסין להתקדם ולא להיתמך…..
לא ייתכן שמשפחה בת 6 נפשות צריכה להרוויח רק 10,600 על מנת לקבל הנחה.
זה פשוט מעודד אותנו לעבוד פחות!!
מי שעובד פחות ולומד פחות מרוויח יותר!!
בהכל…. מעונות, גנים, צהרונים, ארנונה ועוד

סליחה מכבוד השר. המהלך שנ"ל גורם נזק עצום לאברכים ולנזקקים. ואסביר: כידוע, מלבד תלושי שכר צריך גם להגיש עו"ש של חשבון הבנק והחישוב לקבלת הנחה נעשה לפי התלוש וגם (!!!) לפי העו"ש בבנק. זה אומר שאם לדוגמא יש לך תלוש של 1000 ש"ח ובעו"ש נכנס לך 1000 ש"ח משכורת אבל מלבד זה נכנס לך גם (לדוגמה) "העברה מקרוב משפחה" ע"ס 500 ש"ח. יוצא שההכנסה החודשית שלך היא: 1,500 ש"ח. כלומר. מלבד החישוב של התלוש מחשבים לך כל הכנסה נוספת שמופיע בעו"ש.
עד היום אם לדוגמא אברך/ נזקק היה משתכר 1000 ש"ח לחודש ובחודש שקובע לקבלת הנחה (10 11 12) עשה ברית לבן שלו וקיבל צ'קים בסך של 3000 ש"ח. חושב לו ההכנסה לחודש 2000 ש"ח!!! (1000 חודשי + 3000/3 =2000 לחודש).
מה שהיה צריך לעשות אותו אברך/ נזקק כדי לקבל הנחה בארנונה- הוא להפקיד את הצ'קים לחשבונו אחרי החודשים הקובעים לקבלת הנחה (כלו' בחודש ינואר).
עכשיו לאחר השינויים -לעולם אף מבקש הנחה לא יוכל להפקיד לחשבונו סכומים שאינם הכנסה!!! (כי כל השנה נמדדת לקבלת הנחה…)
לו רוצה השר דרעי לעזור הוא צריך לבטל את הצורך בהגשת טפסי עו"ש של חשבון הבנק ביחד עם תלושי השכר

הפופוליזם רק מזיק כל שינוי גורע

Comments are closed.