בדיון בוועדת המשנה לתחבורה ציבורית אמר ח"כ מקלב: "נוצר פער בין ההשקעה שיש בתשתיות התחבורה הציבורית לבין השירות לאזרח, כל אחד יודע מה יש לעשות בכדי לשנות את התנאים ההומניטריים ואת השכר לנהגים"

בדיון שנערך היום בוועדת המשנה לתחבורה ציבורית הלינו חברי הכנסת על רמת השירות הנמוכה בתחבורה הציבורית.

חבר הכנסת אורי מקלב אמר בדיון כי ידוע כיצד ניתן לשפר את השירות אך אין את הרצון לכך, "נוצר פער בין ההשקעה שיש בתשתיות התחבורה הציבורית לבין השירות לאזרח, על אף ההשקעה אנשים היום לא רוצים ללכת ולעבוד כנהג אוטובוס ולכן ישנו חוסר בנהג אוטובוסים'

ח"כ מקלב הוסיף: "פעם נהג האוטובוס היה סמל של שירות, אין שום גורם הרתעה לנהג שלא מעניק שירות ראוי לציבור, חברות מעלות נהגים לא מקצועיים לאוטובוסים – זה פוגע בבטיחות הנסיעה ובאיכות הנסיעה.

"התחרות בין החברות מגיעה כל חשבון הנהגים והשירות לאזרח, כל אחד יודע מה יש לעשות בכדי לשנות את התנאים ההומניטריים ואת השכר לנהגים, כל מה שצריך זה רצון ושיתוף פעולה לכך" – סיכם מקלב.

הדיו התקיים לאור המחסור החמור בנהגי אוטובוסים, בעבר מנכ"לי חברות התחבורה הציבורית הפרטיות אף שלחו מכתב התרעה למשרד התחבורה שם הלינו כי בשנים האחרונות הורחבו מאוד שירותי התחבורה הציבורית, אבל הדבר לא בא לצד גיוס נהגים. ללא טיפול בהול ויסודי, לא תהיה יכולת להפעיל את התחבורה הציבורית כנדרש.