מנתוני הביטוח הלאומי שהוצגו בפני ח"כ יעקב מרגי עולה כי בסניף בני ברק נפתחו תכניות רק ל- 36% מהילדים בעוד בציבור הכללי בסניפים כמו רמת גן וחולון נפתחו חיסכון ל- 45% מהילדים • "אני קורא לכל אברך נצלו את ההזדמנות שתקל עליכם בעתיד"

מנתוני הביטוח הלאומי עולה שהציבור החרדי מצביע ברגליים ואינו ממהר לפתוח תכניות חיסכון עבור הילדים.

כזכור כחלק מההסכם הקואליציוני בין המפלגות החרדיות לליכוד בדבר העלאת קצבאות הילדים, הוחלט על העברת סך של 50 ₪ לכל ילד אותם יפקיד הביטוח הלאומי ובהגיע הילד לגיל 18 יוכל להשתמש בסכום שנצבר.

חברות רבות הציעו להגדיל את הסכום ע"י הפרשה נוספת בסך 50 ₪ אשר תנוקה מקצבת הילדים ובכך להגדיל את החיסכון באופן משמועתי.

מנתוני הביטוח הלאומי אשר הוצגו בפני ח"כ יעקב מרגי יו"ר ועדת החינוך התרבות והספורט עולה כי בסניף בני ברק נפתחו תכניות רק ל- 36% מהילדים בעוד בציבור הכללי כדוגמת הסניפים ברמת גן וחולון נפתחו חיסכון ל- 45% מהילדים.

בתגובה לנתונים אמר ח"כ מרגי: "לתוכנית יש חשיבות רבה להורים ולילדים והם יצמצמו באופן משמעותי את הפערים החברתיים ויגרמו להפחתת העוני הבין דורי. \ישנם מסלולי בחירה של חברות ובנקים ובהם מסלולים כשרים הנמצאים בפיקוח הלכתי.

"חבל להחמיץ את ההזדמנות ברור שהציבור לא יודע כי אזרח שלא בוחר הוא עלול להפסיד את הרבית הנצברת מעת הבחירה ואת האפשרות לבחירת מסלול כשר ובכך להיכשל באיסור תורה של ריבית, כמו גם את האפשרות להפקדת 50 ₪ נוספים" אמר ח"כ מרגי לאור הנתונים שהוצגו.

"אני קורא לכל אברך נצלו את ההזדמנות שתקל עליכם בעתיד"", סיים ח"כ מרגי את קריאתו.