"העסקים הקטנים הם מנוע הצמיחה של המשק, יש לפעול בכל הכלים כדי לעמוד לימינם ולסייע בידם להתפתח ולשגשג כלכלית"

צילום אילוסטרציה Photo by Kobi Gideon / FLASH90.
לקראת הכנס השנתי השמיני של "תמך": הנתונים נחשפים, הגב' שיינדי באבד מנכלי"ת "תמך": "העסקים הקטנים הם מנוע הצמיחה של המשק, יש לפעול בכל הכלים כדי לעמוד לימינם ולסייע בידם להתפתח ולשגשג כלכלית"
כ- תשעים אחוזים מכלל העסקים הקטנים הנפתחים מידי שנה במגזר החרדי נסגרים בשל היעדר ליווי מקצועי והכשרה מתאימה. את הנתון המשמעותי הזה ונתונים בים נוספים אודות מצב התעסוקה במגזר החרדי, התפתחותם של עסקים קטנים בקהילה, והכלים המקצועיים הנדרשים על מנת לסייע בידי היזמיות הפותחות את העסקים במגזר, יהיו חלק מהתכנית הגדושה של הכנס השנתי השמיני של 'תמך' הפועל למקצועיותם והתפתחותם של בעלות העסקים במגזר החרדי.
הגב' שיינדי באבד מנכלי"ת "תמך" אומרת כי הנתון הזה אינו מפתיע כלל את כל העוסקים בתחום של העסקים הקטנים. לדבריה, האחוז הגבוה מאד של העסקים הנקלעים למצוקה, יכול היה לרדת במידה ניכרת אם העסקים היו מקבלים ליווי מקצועי אמיתי לעסק. נתון נוסף שעולה לקראת הכנס הוא, כי רוב הציבור מעדיף להעסיק את המומחים המוכרים בתחומם ופחות נותנים צ'אנס ליזמים צעירים, והדבר נכון כמעט בכל תחומי המשק. "אנשים מחפשים מותג, או שם של חברה מוכרת ופחות מוכנים לתת את הצ'אנס לעורך דין או לגרפיקאית טריה או ליזמית צעירה בתחומה ואנו פועלים גם בנושא הזה על מנת לעודד את המשק לצרוך גם מהעסקים הקטנים והחדשים כדי לתת להם כוח להתרחב ולהתפתח. צריך להבין שכשעסק קטן מתפתח, הדבר מוביל לצמיחה לא רק בקרב המשרד הזה ספציפית אלא בעל השלכה על המשק, כי בכל התפתחות של עסק או חנות, יש עוד הזמנות ועוד עובדים, צריך רואי חשבון ועורכי דין ומזכירות ומוכרות, וזהו מעגל צמיחה משמעותי למשק. לכן אסור בשום אופן לזלזל בחשיבות הביסוס של העסקים הקטנים והמדינה גם היא צריכה להיכנס לתחום הזה של ליווי מקצועי לעסקים קטנים כי הקריסה המשמעותית ביותר היא בתחום העסקים החדשים שמתמוטטים רק כי לא התנהלו נכון מקצועית והדבר משליך כאמור גם על המשק".
במהלך הכנס שיתקיים ביום רביעי הנוכחי בבניני האומה בירושלים, יכירו בעלות העסקים את הכלים הדרושים להם להצלחת העסק, וזאת במסגרת הרצאות של המומחים הבולטים בנושא שיווק וניהול נכון של עסקים קטנים ובמסגרת למידה אינטראקטיבית מרתקת שתבוצע במהלך הכנס השנתי.
ארגון 'תמך' הפועל במגזר מזה שנים ארוכות בראשותו של מר אבי שרון, פועל בכל האפיקים, על מנת לסייע בנושא תעסוקת נשים במגזר החרדי. בין המרצים בכינוס יהיו בין היתר נשים חרדיות שיספרו על דרכן בעולם העסקים והתפתחותן, ובהן רו"ח אביגיל שיקוביצקי, הגב' רחל רובינפלד יצרנית קמח רובינפלד, ונוספות. בין המרצים הנוספים שיופיעו יהיו ד"ר עו"ד יניב זייד מומחה בינלאומי לשכנוע, הגב' אורלי יצחקי, הגב' נגה וידר וירון בן שאול מומחה לתחום "עשה זאת בעצמך".
ב"תמך" אומרים שמהניסיון של השנים הקודמות, "כל הנשים שהשתתפו יצאו עם כלים מקצועיים ומשמעותיים לפיתוח העסקים שלהן, ויצרו קשרים עסקיים עם מקבילותיהן מתחומים עסקיים שונים, מדובר בכנס חשוב ומשמעותי לכל מי שהיא יזמית ואשת עסקים צעירה לקבל כלים וחוויות מקצועיות שיסייעו לה בהמשך הדרך המקצועית להתפתחות ושגשוג העסק הקטן שפתחה".