עולם שלם של קשתות, קרניזים וכרכובים לקישוט ופריטים שונים יוצרים בסופו של דבר את המראה הייחודי

הבנייה בפרויקט ג'רוזלם אסטייטס במתחם שנלר מתקדמת בצעדי ענק: ואכן, במקביל להתקדמות בבניית השלד ועבודות הפנים, החלו בימים אלו בביצוע חיפויי האבן האמנותיים, חלק מן החזיתות המרהיבות אשר יצרו בע"ה את המראה המרהיב המתוכנן בג'רוזלם אסטייטס. בעצם, כל בניין בירושלים מחויב על תקנות העיריה בחיפוי שכזה, אז מה עומד מאחורי האבן הירושלמית המזוהה ומגדירה כל כך את המראה הייחודי של ירושלים?

כבר בימי המנדט הבריטי בארץ הוטלה החובה לחפות כל מבנה חדש בירושלים באבן ירושלמית, כדי לשמר את סגנונה הייחודי של העיר ויופייה. תקנה עירונית זאת לא בוטלה מאז. גם כיום, היא משפיעה על התפיסה התכנונית וכמובן על המראה האחיד והמרהיב המזוהה כ"כ עם עיר הקודש.

פרויקט הבנייה ג'רוזלם אסטייטס, מיזם דגל ירושלמי שיזוהה בעתיד הקרוב והרחוק עם ירושלים, שדרג את עבודות האבן ביופי ובאופי. כך למשל, החזיתות המהודרות שתוכננו בידי אמן האדריכלות יהודה פייגין מבטאות גם הן, את הרעיון ודורשות ביצוע ברמה תואמת. לשם כך – כמו בשאר התחומים במיזם, בחרו היזמים את הטופ שבטופ: החברות הכי טובות בכל תחום, פרזול, אינסטלציה, חשמל חכם וכן, גם את האבן הירושלמית הכי איכותית ומשובחת.

בנוסף, לבניית מיזם של ג'רוזלם אסטייטס – נשכרו אנשי המקצוע הטובים ביותר שקיימים כיום בתחום האבן – חברת 'גני ירושלים –מורדוך', מספקת למיזם את האבן הירושלמית הטובה בישראל, ואגב כך – את כל סוגי פרטי האבן בעיבודים מיוחדים' ומבצעת את העבודה באתר הבנייה. במשך 30 השנים האחרונות הייתה מעורבת 'גני ירושלים' בכמה מהפרויקטים גדולים והמורכבים באבן בעולם, כגון מלון פלז'ה בניו יורק, מלון אינטרקונטיננטל בשיקגו, שכונת כפר דוד בירושלים, המרכז המסחרי בממילא, גשר המיתרים ופרויקט הרכבת הקלה בירושלים ועוד רבים.

כשכל בניין בירושלים מחופה אבן ירושלמית, אך טבעי שבפרויקט הדגל של העיר, יבחרו היזמים את הרמה הגבוהה ביותר בחומרי אבן. עולם שלם של קשתות, קרניזים וכרכובים לקישוט ופריטים שונים יוצרים בסופו של דבר את המראה הסופי של הבניין.

למשל, אדריכל יהודה פייגין שהביא איתו את סגנון חזית האבן הייחודית המשולבת ברזל במלון היוקרה המפורסם וולדורף אסטוריה בירושלים. גם שם שימשה חברת גני ירושלים כחברת הביצוע בפועל של הבאת האבן, פריסתה וחיפויה ברמה המקצועית הגבוהה ביותר הקיימת בשוק. זוהי עוד דוגמא מיני רבות לדבקות היזמים להוציא לפועל פרויקט מגורים מדהים בשלמותו, מן הפרט הקטן עד הגדול כמוה לא ראתה ירושלים.

ההשקעה באבן וצורת עיצובה וביצועה, מתחברת לאחת מאבני היסוד של ירושלים בכלל, וג'רוזלם אסטייטס בפרט – שימור הישן במקביל לחדש. החן הירושלמי הנסוך בין האבנים העתיקות אל מול הבנייה – נותן כבוד להיסטוריה בפאר מחודש. זאת לבטח, המטרה עמה יצאו היזמים לדרך בבניית פרויקט הדגל – ג'רוזלם אסטייטס