הקיפאון בשוק הנדל"ן נמשך עם ירידה זעומה - אך עקבית - במחירים זה החודש השישי ברציפות. בס"ה השלים השוק ירידה שנתית של 0.1% - לראשונה זה למעלה מעשור. כחלון: ""לכל הסקפטיים שתקפו אותנו - תשלימו עם המציאות החדשה"

אמנם מדובר במגמה מזערית, אך העקביות שלה היא לא פחות מדרמטית: נתונים שהתפרסמו הערב (שלישי) מעלים כי מחירי הדיור המשיכו לרדת באזורים השונים זה החודש השישי ברציפות.

מדובר אמנם בירידה מזערית, שברי אחוזים בסך הכל, אך העקביות של המגמה (כאמור חודש שישי ברציפות) וההיקף שלה מבחינת אזורי הביקוש – משמעותית ביותר. בנוסף, ע"פ הלמ"ס, משקלול של הנתונים ב-12 החודשים האחרונים עולה כי מדד הדיור השלים ירידה של 0.1% בתקופה הזאת.

מדובר בפעם הראשונה מזה למעלה מעשור (2007) שמדד מחירי הדיור הוא שלילית.

שר האוצר, משה כחלון, התייחס לנתוני הלמ"ס על ירידה נוספת במחירי הדיור מברלין לאחר פגישה עם שר האוצר הגרמני אולף שולץ, ואמר: "בהתחלה כולם אמרו שזה בלתי אפשרי, השוק בוער ואין שום סיכוי שאפשר להשפיע על מחירי הדיור – אבל עשינו את זה. אין כאן הצלחה שלי או של מישהו אחר. זו הצלחה של הזוגות הצעירים שאחרי כל כך הרבה שנים יוכלו להגיע לדירה משלהם.

גם במחיר למשתכן וגם בשוק החופשי שנרגע. הבערה כבתה. כל הסקפטיים שתקפו אותנו במשך שלוש השנים האחרונות וניסו לטרפד ועדיין מנסים – אני מציע לכם להשלים עם המציאות ולהסתגל למציאות החדשה. שוק הדיור נרגע והמחירים יורדים".

מצוקת הדיור: מועצת גדולי התורה בהוראה לקדם את החוק של מוזס

סיכום השנה הכלכלית 2017: שוב ללא פתרון למצוקת הדיור החרדית

תעברו לפריפריה: הפתרון למצוקת הדיור החרדית נמצא בראש של האנשים