ח"כ יעקב טסלר יוצא בפנייה דחופה לשר הרווחה מר אופיר אקוניס ולמנכ"ל המוסד לביטוח לאומי מר מאיר שפיגלר, בו הוא מבקש להסדיר בדחיפות את הזכאות לדמי אבטלה גם למי שטרם מלאו לו 20. "אני מבקש לאפשר בהוראת שעה, הקלה נוספת וחריגה למובטלים תחת גיל 20 בלי תנאים"

בעקבות משבר נגיף הקורונה אשר פגע בצורה אנושה בכל ענפי המשק ומספר המובטלים מגיע לשיא פנה ח"כ יעקב טסלר במכתב לשר הרווחה מר אופיר אקוניס ולמנכ"ל המוסד לביטוח לאומי מר מאיר שפיגלר, בו הוא מבקש להסדיר בדחיפות את הזכאות לדמי אבטלה גם למי שטרם מלאו לו 20. כידוע אחד מתנאי הזכאות לדמי אבטלה הוא הגיל: לא פחות מ20 ולא מעל 67.

ח"כ טסלר כתב במכתבו: "לפני נתונים שבידי, ישנם צעירים/ות שטרם מלאו להם 20, שפוטרו ממקום עבודתם, ונותרו מול שוקת שוברה, הם רוצים לפרנס את עצמם, את משפחתם אך המשבר הנוראי מונע זאת מהם. תנאי הזכאות לדמי אבטלה מאפשרים חריגות גם למי שטרם מלאו לו 20 בין היתר: בתנאי שהוא מפרנס היחיד של משפחתו, או שיש לו ילד ועיקר פרנסתו עליו.

"כאשר משרדי הממשלה כולם נערכים להחרגות שונות מהנהלים הקבועים ומאפשרים הקלות שבדרך שגרה לא היו מאושרות, אני מבקש לאפשר בהוראת שעה, הקלה נוספת וחריגה למובטלים תחת גיל 20 בלי תנאים! גם אם אינו נכלל תחת רשימת ההחרגות הקיימת היום".