"חיפשתי איך להתקדם הלאה ולנצל את הכישורים שלי" מספר שמעון בשיחה עם כתב JDN "והגעתי לתכנית מפתחים בלי שום רקע מוקדם באנגלית או במתמטיקה. והאמת שלא כל כך ידעתי שרמת הלימודים תהיה כל כך גבוהה ואינטנסיבית".

למשרה בצוות ניתוח נתונים בחברת ההייטק הישראלית סימילאר ווב שמפתחת כלים לניטור ומחקר על אתרי אינטרנט, הגיע שמעון גנץ אחרי לימודים של שנה וחצי בלבד בתכנית ההייטק היוקרתית – מפתחים. מי שמכיר את מורכבות התחום של ניתוח נתונים ואת תחום עיסוקו כיום של שמעון, לא יכול לדמיין שעד לפני כשנה וחצי הוא עבד בשירות לקוחות של חנות ספרים גדולה.

"חיפשתי איך להתקדם הלאה ולנצל את הכישורים שלי" מספר שמעון בשיחה עם כתב JDN "והגעתי לתכנית מפתחים בלי שום רקע מוקדם באנגלית או במתמטיקה. והאמת שלא כל כך ידעתי שרמת הלימודים תהיה כל כך גבוהה ואינטנסיבית".

גנץ, הוא אחד משישה בוגרים של תכנית מפתחים שהתקבלו לעבודה בחברת ההייטק שמקיימת פעילות בינלאומית עניפה וממובילות תחום ניתוח וניטור הנתונים בעולם. תכנית הלימודים במפתחים היא תובענית ואינטנסיבית, ונועדה להכשיר את הבוגרים בתוך פרק זמן קצר מאוד לעבודה במשרות פיתוח ומהנדסים בקדמת תעשיית ההייטק הישראלית. לחצו כאן לפרטים נוספים>>>

כמו שמעון וחבריו שהשתלבו בחברת סימילאר ווב, השתלבו בוגרים נוספים בחברות הייטק מובילות אחרות. ההכשרה הייחודית והמקצועית, מסייעת לבוגרי מפתחים לצמצם את הפערים בינם לעמיתיהם במהירות עצומה. "בשבועות הראשונים שלי בעבודה, הסתייעתי בחברי צוות אחרים כשהיו לי שאלות. כל פעם שניגשתי לשאול שאלה הם פתחו גוגל כדי להראות לי את התשובה, וכל פעם הם גילו שהתשובה לא מופיעה בגוגל וכבר חיפשתי את התשובה בכל המקומות הרלוונטים. בסוף הם הבינו שאני דובר את "השפה" ומבין את החומר בצורה עמוקה. עד היום הם מנסים להבין איך התקבלתי לתפקיד בלי תעודת תואר ראשון והם עדיין לא מאמינים לי שלפני שנה וחצי לא ידעתי מה זה איקס בריבוע".

בימים אלה, נערך גיוס מהיר למחזור לימודים שלישי שיחל בשבועות הקרובים. הלימודים בתכנית, בנויים על פי תכניות לימודים למחוננים, תוך הקניית כלים להעמקה בחומר ולפיתוח יצירתיות. אופי הלימודים דומה ללימודים ישיבתיים, שברובם אינם לימודים פרונטליים אלא לימודים בחברותא. צוות ההוראה במסלול 'מפתחים', מורכב מאנשי אקדמיה בעלי ניסיון בתכניות לימודים אינטנסיביות ורקע עשיר בעולם ההיי-טק ותעסוקת חרדים. לחצו כאן לפרטים נוספים>>>

כאמור, הרישום מיועד לגברים חרדים (גם ללא כל רקע בתחום) מצטיינים, בעלי מוטיבציה ותפיסה חדה עם יכולת לפתור סוגיות מורכבות בדרכים יצירתיות.

עבור משתתפי התכנית שיעברו את הסינון הקפדני, ההשתתפות בקורס הינה ללא כל עלות ובנוסף כל תלמיד זכאי למלגת קיום. בסיום מסלול הלימודים, התלמידים ישולבו במשרות נחשקות בחברות ההיי-טק הגדולות והמובילות בארץ.

כששואלים את שמעון על תהליך הלימודים במפתחים הוא אומר שהלימודים מרתקים "נכון שתמיד חושבים על הפרנסה, וגם אני רוצה שתהיה לי משכורת טובה כדי שאוכל להקים משפחה עם יסוד כלכלי איתן. אבל אם לא הייתי נהנה מתהליך הלמידה לא הייתי מצליח לשרוד את הלימודים המאתגרים האלה. וצריך לדעת שהתכנית לא מתאימה לכל אחד אבל מי שמתאים לתכנית זאת המקפצה הכי גבוהה להייטק"