קרדיט תמונה סאגה בדק בית

החשיבות הגבוהה של בדק בית

המידע שמקבל הלקוח מהמהנדס הוא ראשון בחשיבותו ובסופו של דבר חוסך הרבה מאד כספים בהליך הרכישה הן של דירה חדשה והן של דירת יד שנייה.
 • "מודים על כל איבר שחוזר לתפקד" מיטל בטור מרגש

  תוכן מקודם

 • מהילדות המאושרת ועד הרגע הנורא מכל

  תוכן מקודם

 • "הנני מכירות הרבה שנים שהוא פך שמן טהור ועדיו לגדולות

  תוכן מקודם

 • מזעזע: נסע לפרנס את משפחתו ונפטר בחו"ל מדום לב

  תוכן מקודם

כל אדם שרוכש דירה חדשה או יד שנייה מקבל אין ספור עצות על ההתנהלות הנכונה מול הקבלן או מול בעל הנכס. אחת ההמלצות החשובות ביותר היא ביצוע בדיקה מקיפה של הדירה טרם הכניסה אליה.

כשמדובר על רכישת דירה בפרויקט בינוי או רכישת דירה שנבנתה לפני שנים רבות ביצוע מהלך של בדק בית הוא הדבר החשוב ביותר בתהליך קניית הנכס.

ביצוע בדק בית בדירת יד שניה

בדירות רבות שנבנו לפני כמה שנים או לפני כמה עשרות שנים קיימים ליקויים. אדם שרוכש את הדירה חייב להיות מודע לליקויים טרם חתימת החוזה כדי לדעת מה תהיה עלות תיקון הליקויים ובעקבות כך לקבל החלטה אם לקנות את הדירה או לא. כשמדובר בשיפוץ רוחבי בנושאים אקוטיים שונים כמו צנרת וההשלכות שלה מדובר בעלויות מאד גבוהות, דבר שמייקר באופן משמעותי את עלות הדירה.

לכל קונה קיים תחשיב פיננסי בהתאם ליכולות שלו ותוספת נכבדה למחיר הדירה אינה תמיד אפשרית מבחינת המימון ולעיתים קרובות גם אינה כדאית כיוון שהלקוח ישלם הן למוכר והן לקבלן השיפוצים ובסך הכול ערך הרכישה יהיה הרבה יותר גבוה מערך הדירה בשוק.

קרדיט תמונה דף הפייסבוק של סאגה בדק בית

 

הליך הביקורת בדירה יד שניה

מהנדס אזרחי שנשכר על ידי הקונים, בוחן את תקינותה של הדירה לאורכה ולרוחבה. נושאי איטום, צנרת, מערכת חשמל, אריחים, קירות, חלונות, דלתות, מרפסת ואין ספור נושאים נוספים.

בתום הבדיקה הוא מגיש דוח מפורט ביותר על הליקויים ועל עלויות התיקון המשוערות לכל סעיף. אם מדובר בסכומים משמעותיים, הרוכשים נכנסים שוב למשא ומתן עם המוכרים במטרה להפחית את ערך השיפוץ מהמחיר שנקבע לדירה.

אם המוכרים הסכימו, אפשר להמשיך את התהליך והקונים יבצעו את השיפוצים אם הם מעוניינים בכך. אם המוכרים לא מסכימים להוריד את מלוא העלויות או מוכנים להפחית חלק מהן, יחליט הקונה הפוטנציאלי אם לקנות את הדירה או לא.

אילו הקונה לא היה משתמש בדוח של המהנדס, הוא היה נכנס לדירה ותוך פרק זמן מסוים היו צצות בעיות טכניות שונות שהיו עולות לו בממון רב, לאחר ששילם מחיר מלא עבור הדירה.

בדק בית בדירה חדשה

בתום הבניה מומלץ להזמין מהנדס שיבצע בדק בית בכל היקף הדירה. המטרה היא לבדוק אם קיימים ליקויים בעבודות הבנייה השונות שבוצעו בדירה כמו נושאי בטיחות, חשמל, צנרת, קירות ועוד. המהנדס עלול לגלות בעיות המצריכות טיפול מידי טרם הכניסה לדירה כמו לדוגמה מעקה במרפסת שאינו בטיחותי או צנרת דולפת שעלולה לגרום להצפה, רטיבות, בעיות איטום ועובש תוך פרק זמן קצר.

בעלי הנכס פונים לקבלן ודורשים לבצע את הפעולות הנדרשות במיידי כיוון שאינם יכולים להיכנס לדירה שהיא במצב כזה.

בנוסף לכך המהנדס מתריע על בעיות חשובות נוספות שעל הקבלן לתקן אך הן אינן דחופות ואינן אקוטיות כך שהלקוח יכול להיכנס לגור בביתו ועל הקבלן לדאוג לתיקון הליקויים עד שנה מיום מסירת הדירה שזו שנת האחריות.

המידע שמקבל הלקוח מהמהנדס הוא ראשון בחשיבותו ובסופו של דבר חוסך הרבה מאד כספים בהליך הרכישה הן של דירה חדשה והן של דירת יד שנייה.

 

כתבות קשורות

חברת דירוג האשראי Fitch הותירה את ישראל ברמה של A+; התחזית "יציבה"
החשב הכללי: מה שווי הנכסים של המדינה וכמה ישראל עוד תשלם על פנסיה תקציבית?
נחשף: זה הסכום המטורף שהרוויח דונלד טראמפ בזמן שכיהן כנשיא ארה"ב
ארה"ב נגד המיליארדרים: תיירי החלל הראשונים לא מוכרים כאסטרונאוטים
אמזון הודיעה כי תקבל תשלום בביטקוין; שוק הקריפטו מגיב בעליות חדות
"ההונאה היקרה בהיסטוריה": זה הסכום שהממשלה המנופחת עולה לאזרחים
תעשיית התיירות שנפגעה בקורונה - תפוצה ב-60 מיליון ש"ח
אילון מאסק נאם: מתלונן על טסלה ומקפיץ את מטבעות הקריפטו
ג'ף בזוס חזר מהחלל וכבר מכר כרטיסים ב-100 מיליון דולר
החקלאים נגד התכנית של ליברמן: "גזר דין מוות למפעל הציוני החקלאי"
התכנית של משרדי האוצר והחקלאות להוזלת מחירי הפירות והירקות
שותים שתייה מתוקה? הממשלה תטיל עליכם מס גבוה חדש

16 תגובות

 1. הבדק בית.הכי טוב לבית היהודי זה שרב לענייני תקשורת יגיע לבדוק בכל בית בו שולחים ילדים למוסדות שאין שם מחשב או כל מסך טמא או סמארטפון לא כשר שלא ידוע ולא כל תמונות משוקצות בבתי ישראל. ואם כן להמליץ לזרוק את הטמא ולהשאיר את הילדים טהורים בת"תים. במידה ובדיקות חוזרות מראות שנמצא מחשב בשימוש בבתים טהורים להוקיא את הילדים של אותה משפחה מהמוסדות ושעה אחת יפה קודם.

 2. ישנם היבטים נוספים.
  החשוב שבהם
  מדידה מסודרת של הנכס.
  וידיעת השטח נטו לשימוש.
  ולפני שיפוץ.גם מדידה
  אדריכלית מקצועית.

 3. ידועה האימרה: "מי שנמצא עמוק בביוב לא מריח בצחנה" והוא ממש מתפלא למה כולם בורחים ממנו, וכשהוא נכנס למקום ציבורי זה נהיה בלתי נסבל, פתאום ניגשים אליו שניים ומוציאים אותו בחוזקה מהמקום. והוא תמה "מה חטאתי שצריך לזרוק אותי החוצה? אגואיסטים!" ואנו עונים לו: נקה עצמך ואח"כ תבוא, 'כי אין לבא אל המלך בלבוש שק'.
  בנ"ד הטענה לא על הילד אלא על אביו. אתה לא יכול להסריח את עצמך ואת הילד (הצחנה נדבקת בכולם) ואח"כ להיתמם ולזעוק "אגואיסטים". מה לעשות הילדים שלי ריחניים ואני לא רוצה שתידבק בהם הצחנה. אני גם לא מעוניין שהצחנה תבוא איתם הביתה…

 4. אני מגן וגם שומר מילדים שאינם מוגנים.אבל לא האיתי רוצה לחרוץ את גורלם בלהעיף אותם מהתת" על לא עול בכפם.יש הרבה ילדים בתת ובכיתה של הבנים שההורים לא בדיוק בדרך הישר אז תעיף את כל הילדים האלה? מהתת?

 5. המשיח המדומיין
  קודם כל תעיף את הפלאפון הזה מהיר שלך צצדדייקק ואז תדבר!!
  רק בגלל זה המשיח מתעכב שופטים אנשים במקום את עצמם
  ג ו ע ל

 6. מהנדס גם מודד את כל הדירה אם זה כמופיע בתוכנית וכן על כל הליקויים האפשריים ושלפעמים לא נראית לכל אחד כדוגמה קירות עקומים , רטיבות בין אריחים שיפוע של רצפת מרפסת וכו

 7. הממ..התכוונתי שאת הילדים בתלמודי התורה שבתיהם חלשים צריך להעביר לת"ת של חלשים ומתנדנדים כדי שילדים אלו לא ישפיעו על ילדים של בני טובים ויקלקלו אותם. והבינו נא תודה. ובכן, החלשים הם אלו שיש בבתיהם מחשבים עם אינטרנט.

 8. המשך למשיח בדרך…. ולעשות גינות משחקים נפרדות ובניינים נפרדים רק לילדים הטהורים שלכם שלא יראו אפילו ילד שראה סמרטפון מוגן… די מספיק עם המחנות האלו לא צריך להקצין לשום צד ברור שעדיף רק מכשיר כשר אבל תהיה מציאותי…

 9. לא מבין מה הרעש מה ילד שנחסף לסרט לא ברור שיכול לקלקל ילד מבית שדואגים שלא יחסף לסרטים? למה להיות כמו החילונים שצועקים בגלל שהאמת כואבת. מי רוצה שלילדים שלו יהיה חבר חילוני שחסוף לסרטים של עלימות או חוצפה כנגד המשפחה או סרטים וכו' . אני לא מושלם וצריך לתקן אבל לפחות מתמודד ולא מנסה לשקר את עצמי ומשתדל להציל אחרים מהנפילות שלי ולא מטהר את השרץ בקן דרכים

 10. זה סתם גאוה.
  חינוך ילדים כלול בהרבה דברים. ילד לא מתגלגל מחבר שרואה סרטים, שלום בית, פתיחות וחום אותיות לדעת תורה והרבה תפילות.

סגור לתגובות.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן