צילום: צילומסך

המשבר באל על: 500 עובדים נוספים, בהם 100 טייסים, הוצאו לחל"ת

אל על על סף השבתה: דירקטוריון החברה החליט הלילה (חמישי) לאשר הוצאה לחל"ת של כ-500 עובדים, בהם 100 טייסים, שסירבו לאייש את טיסות החברה. עם נחיתת טיסת החברה מיוסטון, יהיו כל מטוסי אל על על הקרקע והחברה תיכנס בפועל לתהליך של הדממה
 • גזירת מלך רשכבה"ג מרן שה׳׳ת הגר׳׳ח קנייבסקי שליט"א : ׳׳התורמים למגבית 'קופת העיר' עבור כלות עניות בסך 513 ש"ח, יזכו להתארס עד ראש השנה תשפ"ב.״

  תוכן מקודם

 • מעמד התרת קללות בעמוקה וכפי שקביל מאביו מרן הגר"י אדלשטיין זצ"ל, יזכו בזכות כח הצדקה והתפילה מידה כנגד מידה להתארס עד ראש השנה תשפ"ב

  תוכן מקודם

 • בזכות כח הצדקה והתפילה מידה כנגד מידה יזכו להתארס עד ראש השנה תשפ"ב

  תוכן מקודם

 • צפו: הבקשה המצמררת של ילד CP

  תוכן מקודם

חברת אל על הודיעה אתמול (חמישי) כי תוציא לחל"ת כ-500 עובדים נוספים, בהם כמאה טייסים. זאת, בשל העיצומים של טייסי החברה, שסירבו לאייש טיסות לאחרונה בגלל סכסוך בינם לבין הנהלת החברה.

מאל על נמסר כי "מאחר והטייסים מסרבים לאייש את טיסות החברה (טיסות מטען ומספר מצומצם של טיסות נוסעים), אנו נאלצים לבצע התאמות כוח אדם ולהוציא 500 עובדים נוספים לחל"ת, מתוכם 100 טייסים."

הודעה זאת מגיעה לאחר שאתמול, שתי טיסות אל על שהיו אמורות להמריא לפריז וניו יורק בוטלו בשל "סיבות מבצעיות" – שם קוד לטייסים המבטלים את ההתייצבות לטיסה ברגע האחרון.

מדובר ב-100 טייסים, ובנוסף בעוד 400 עובדי תחזוקה, שירותי קרקע ודיילים שפעלו בשבועות האחרונים בעיקר בטיסות מטען ובטיסות מיוחדות שהוציאה החברה. בבוקר, עם נחיתת טיסת החברה מיוסטון, יהיו כל מטוסי אל על על הקרקע והחברה תיכנס בפועל לתהליך של הדממה.

ביום רביעי בבוקר בוטלו טיסות אל על לאחר שפגישה של ועד הטייסים בראשות ניר ראובני עם מנכ"ל החברה גונן אוסישקין הסתיימה בפיצוץ. בפגישה בין השניים טען ראובני, כי ההסכמים שחתמו עם ההנהלה לא כובדו לרבות הסדרי ביניים שבוטלו לדבריו באופן חד צדדי. מנכ"ל החברה גונן אוסישקין הודיע לטייסים שאינו יוכל להיענות לבקשותיהם על הסכמי העבודה שנחתמו איתם דבר שמעמיד בסימן שאלה את לוח הטיסות של החברה.

עיקר הפעילות של אל על כרגע היא טיסות מטען וטיסות נוסעים בודדות. קצת יותר ממאה טייסים עובדים, וכל השאר נמצאים בחל"ת. במידה ומאה טייסים אלה לא יופיעו אכן לטיסות, בחברה צפויים להוציא רבים מהם לחל"ת ולהתאים את מצבת הטייסים להיקף הפעילות, אם תהיה.

בחודשים האחרונים הצבת הטייסים מתבצעת בכל טיסה בנפרד, בשונה מתקופות שגרה בהן ישנה מערכת מסודרת. כעת הטייסים לא נענים לבקשות לאייש את הטיסות, ובכך מקפיאים הלכה למעשה את כל הפעילות של החברה.

באל על טרם גיבשו מתווה להצלת החברה מול הבנקים. בחברה מקווים להשיג 400 מיליון דולרים שנחוצים לשמירה על הפעילות. נכון לעכשיו, מתנהלים מגעים מול משרד האוצר והבנקים והנושא עדיין לא קרוב לפתרון.

כתבות קשורות

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן