ארכיון. צילום: פלאש 90

בלאגן במשרד הרישוי: "שירות לקוי, מטעים אזרחים"

האפליקציה המאפשרת זימון תורים קרסה במשך כעשרה ימים. המוקדנים מספקים מידע חלקי ומתקשים לסייע. משרד התחבורה: "נפעל לשיפור השירות"

 • "הוא היה אבא אוהב וחם" היתומים ממאנים להנחם

  תוכן מקודם

 • "אני הייתי שם" העולם יתחלק ל-2 אלו שהיו איתי יחד בזוועה ואלה שלא

  תוכן מקודם

 • מזעזע: גננת הבחינה בהשפלה חברתית מתמשכת

  תוכן מקודם

 • פוסט טראומה: הסיפור הנורא של הבחור בן ה-16

  תוכן מקודם

האפליקציה המאפשרת זימון תורים קרסה במשך כעשרה ימים. המוקדנים מספקים מידע חלקי ומתקשים לסייע. אלה רק מקצת מהבעיות במשרד הרישוי. כך פורסם היום (ראשון) ב'ישראל היום'.

תושבת המרכז התקשרה לאחרונה למרכז המידע של משרד התחבורה כדי לקבוע תור לביצוע הליך של הורדת רכב מהכביש, דבר שניתן לעשות רק פנים אל פנים. בשיחת הטלפון הבהיר לה המוקדן שאין באפשרותו לעזור לה. היות שלא ניתן להגיע למשרד הרישוי בלי להזמין תור והאפליקציה לזימון תורים קרסה, היא נותרה ללא מענה.

האזרחית שנתקלה בבעיה היא לא היחידה. שורת עדויות על כשלים בשירות שהגיעו לידי "ישראל היום", מצביעה על קושי מצד אזרחים רבים לקבל מענה לפניות.

כאמור, האפליקציה לזימון תורים לא עבדה במשך יותר מעשרה ימים. אזרחים שפנו למוקד ביום רביעי האחרון קיבלו תשובה שהצפי לתיקון לא ידוע. רק בשישי, כמה שעות לאחר פנייתנו, האפליקציה שבה לפעול, אך גם כעת לא ניתן לקבוע תורים. במשרד התחבורה לא הסבירו מדוע אירעה התקלה, ולמה לקח כל הרבה זמן לתקנה.

עובד במוקד חשף בפני "ישראל היום" שורת ליקויים: היעדר סנכרון בין מחשבי המוקד למידע במשרד הרישוי, חוסר יכולת לקבוע תורים, חוסר יכולת להסביר לאזרחים מדוע פניות לא נענות לעיתים חודשים או מדוע לא חוזרים אליהם לאחר שנקבעו תורים טלפוניים, ועוד.

מרכז המידע מטעמו של המשרד כולל נציגי שירות, אשר אמורים לתת מענה לאזרחים, אלא שהשירות לוקה בחסר. זה מה שחושפת בפנינו עובדת במוקד: "המענה מסתפק במתן מידע. יש לנו מידע בקטנה על כל דבר. למשל, אם חסמו לך את רישיון הרכב אנו יכולים להגיד שהוא אכן נחסם, אבל לא רשום לנו למה – ולכן אין באפשרותנו לסייע. זה מטעה ומוטעה. דוגמה אחרת – בימים שבהם היו הגבלות תנועה, ניתן היה להזמין תור טלפוני. אנשים פנו אלינו ואמרו: 'לא חוזרים אלינו'. כמעט בכל יום 900 אנשים מתקשרים ומתלוננים – וזה נמשך גם עכשיו".

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן