תושבי קרית צאנז בנתניה המומים: שני נוכלים ערמומיים הצליחו לגנוב בעוקץ חד-פעמי סכום של 18,000 ש"ח מחלפן כספים חרדי בקרית צאנז > הסיפור המלא

תושבי קרית צאנז בנתניה המומים ממעשה נוכלות שחברו לו ככל הנראה יותר מנוכל אחד, בהם הוציאו במרמה סכום של 18,000 ש"ח מחלפן כספים.

הסיפור שמכה גלים בקרב התושבים המקומיים, התחיל אמש (ג') כאשר בן אדם לא מוכר נכנס לאחד החלפנים בקרית צאנז עם צ'ק אמריקאי על סך 5,000 דולר, ביקש לפרוט אותו ולקבל עבורו מזומן.

החלפן לא הסכים ואמר לו כי הוא לא מכיר אותו והוא לא מוכן לפרוט את הצ'ק. הנוכל לא חשב פעמיים, ונתן שם של אברך מוכר בקרית צאנז, שהוא כביכול שלח אותו, ומכיר אותו.

החלפן התעקש ואמר לו: "שלח את האברך עם הצ'ק אלי. אני לא פורט למי שאני לא מכיר אישית".

הנוכל התעקש וביקש שיתקשר לאברך הנ"ל, אך החלפן לא הסכים. הנוכל יצא ופנה לעבר חלפן כספים אחר מהקריה וחזר על בקשתו. החלפן גם שמר על כללי הבטיחות ולא הסכים לפרוט וחקר את הנוכל איך הגיע אליו. הנוכל חזר על הסיפור הקודם.

החלפן ניגש לחדר הפנימי, הוציא את ספר הטלפונים של הקריה, התקשר לאברך ואכן שמע שהוא מכיר את הנוכל ולדעתו אפשר לסמוך עליו, והוא לוקח אחריות על הצ'ק. החלפן יצא, ונתן לנוכל 18 אלף שקלים במזומן.

כעבור שעות אחדות, הלך החלפן להתפלל מעריב בשטיבל'ך בקרית צאנז, שם הוא פוגש את האברך. הוא ניגש אליו ושאל אותו מאיפה הוא מכיר את האדם שפרט מוקדם יותר את הצ'ק.

האברך לא הבין מה החלפן רוצה ממנו. "לא שלחתי ולא המלצתי", אמר האברך. "ובדאי – איתי לא דיברת".

קו החשיפות, שחשף את סיפור העוקץ, מדווחים כי במהלך חילופי הדברים עם החלפן, האברך שם לב שכל אותו היום הוא לא קיבל אף לא שיחת טלפון אחת. הוא מיהר לבדוק בבית מה קרה וגילה שכל השיחות הופנו לקו טלפון אחר.

מסתבר, כי הנוכל דפק בדלת הבית שעות קודם לכן וביקש לעשות שיחת טלפון. הוא ביצע שיחת "עקוב אחריי" לטלפון שלו, ורק אחר כך הוא נתן לחלפן את שם האברך כדי שימליץ עבורו.