בהמשך לדיווח שפרסמנו אודות התולעים שנתגלו באורז, הרב יוסף זריצקי, מומחה לכשרות, מבהיר כי "לא היה ולא נברא, אפילו משל זה לא היה" > ראיון

בהמשך לדיווח שפרסמנו הבוקר אודות התולעים שנתגלו באורז, הרב יוסף זריצקי, מומחה לכשרות, מבהיר כי "לא היה ולא נברא, אפילו משל זה לא היה".

עוד בנושא:

בראיון שהעניק לעיתונאי יענקי קצבורג, אמר הרב זריצקי כי ייתכן ומדובר בסיפור כמו התולעים בדגים. "רוב מניין ובניין של פוסקי ההלכה וגדולי הדור, סוברים שמותר לאכול תולעים שלא רואים אותם", הדגיש הרב זריצקי. "אני אומר באופן חד משמעי – דיברתי עם מומחים לענייני תולעים בארץ, ואף שוחחתי עם המומחים הכי גדולים בעולם. המסקנה: הסיפור הזה לא היה ולא נברא, אפילו משל זה לא היה. אפשר להמשיך לאכול אורז, כל סוגי האורז".

הרב זריצקי מבהיר כי "אורז שעמד הרבה זמן באחסון, יכול להיות שהוא יימצא מתולע, אבל באופן כללי, אצלנו בישראל האורז נקי לחלוטין, כמעט. אני לא אומר שלא צריך לבדוק, אבל אין שום בעיה חדשה, כפי שפרסמו".

לשאלתו של קצבורג, הרב זריצקי פסק נחרצות: "גם הרב ויא שליט"א סובר ככה".

ומי שבכל זאת רוצה לבדוק, שיבדוק

"מי שאין לו מצפון שקט, ורוצה בכל זאת לבדוק האם האורז מתולע, יכול לעשות בדיקה מאוד פשוטה", אומר הרב זריצקי.

"אפשר לקחת דף לבן, ולהניח מתחת למסננת ביתית של אטריות וכדו'. יש לשפוך כחצי ק"ג אורז, לנער היטב במשך כעשרים שניות. במידה והוא רואה תולעים, כנראה שהאורז נגוע. סביר להניח שהאורז יהיה נקי, כמו שאמרתי".

פרסום לא אחראי

"הפרסום הזה לא אחראי", אומר הרב זריצקי. "אני לא יודע מאיפה הממצאים, אבל זה לא משהו שאפשר לפרסם בתקשורת ולהכניס כל כך הרבה אנשים ללחץ.

"יכול להיות שהאתר שפרסם את הדברים הוא בעייתי. צריך ללכת למעבדות ולבדוק. זה דבר שהוא בעייתי מאוד לבדוק. יש להרגיע את האנשים ולומר: בדקנו, וכל האורז במדינת ישראל הוא מאוד נקי ואין איתו שום בעיה".

בתיאבון.