מתנדבי 'הצלה' במונטריאול הצילו את חייה של תושבת העיר שהחליקה על המדרכה ויכלה להגיע לסכנת נפשות של ממש אלמלא מתנדבי הארגון שהצילו אותה. הסיפור הגיע לעיתון וגם לקידוש שם עצום בעיר.

סיפור שהתרחש במונטריאול לפני ימים ספורים, וגרם לקידוש השם עצום בעיר ע"י שפורסם בעיתון המקומי בכתבה נרחבת ומפרגנת במיוחד.

קרא עוד:

[postim]

"ביום שישי האחרון, פותחת האישה את סיפורה, הלכתי ברחוב העיר בשעה 9:30 בבוקר והחלקתי על הקרח, חטפתי מכה חזקה מאוד ולא הצלחתי לקום. ברחוב עברו באותה עת אנשים רבים, רק אחת מהם תפסה יוזמה והתקשרה למוקד החירום 911 ע"מ שישלחו אמבולנס.

בינתיים אני נותרתי על הרצפה, נאנקת מכאבים ורועדת מקור אך ללא כל עזרה נוספת. פשוט המתנתי לאמבולנס שיגיע.

10 דקות מאוחר יותר, עבר במקום תושב יהודי, חסיד ששאל מה קרה ומייד התקשר להזעיק עזרה למרות מחאותיהם של העוברים ושבים שניסו להבהיר לו שהאמבולנס כבר בדרך..החסיד רק היסה אותם ואמר שלאמבולנס יקח זמן רב להגיע, לטענתו – לפחות 40 דקות.

לקח 5-7 דקות מאז שהחסיד התקשר להזעיק עזרה, במקום הופיעו 2 חסידים שדומים לו בלבושם. השניים הסבירו לי שהם משתייכים לקבוצה שמסייעת לאנשים בשעת חירום בהתנדבות והם תמיד מגיעים מהר יותר מהאמבולנס וכך מצילים את החולים ברגעים הקריטיים. השניים הכניסו אותי לרכבם כדי לשמור על חום גופי.

בזמן ששהיתי ברכבם התעניינתי ושאלתי מה זה בדיוק ארגון 'הצלה', מעולם לא שמעתי על זה. המתנדבים סיפרו כי מדובר בארגון שמתקיים על בסיס תרומות של אנשים פרטיים בלבד. כולנו (המתנדבים) הוכשרנו לשמש כחובשים ו/או נהגי אמבולנס, אך לצערנו אין לנו עדיין רישיון לנהוג באמבולנסים. למרות שכבר שנים רבות אנו מנסים להשיג רישיון כזה, עדיין לא הצלחנו ואנחנו לא מתייאשים. מתנדבי הארגון לא גובים לעולם תשלום על השירות הרפואי שהם מעניקים, והדגישו שאין הבדלי דתות. כל מי שזקוק לעזרה רפואית מקבל אותה מייד ללא עוררין.

האישה המשיכה וסיפרה, רציתי לתרום בעצמי לארגון החשוב, והם נתנו לי כרטיס ביקור דרכו אוכל ליצור קשר עם משרדי הארגון. אמנם תרומתי לא תוכל לעזור להם בהרבה, אך זה מה שאני יכולה להרשות לעצמי. אני מביאה את זה כאן בעיתון כי אני חושבת שאנשים צריכים להיות מודעים לפעילות המבורכת של הארגון הזה.

כעת אני בבית, ואני רוצה לוודא שצוות ההצלה במונטריאול מקבל את התודה שמגיעה לו, על כך שהציל גברת זרה ללא כל תמורה. חסרים אנשים טובים כאלו בעולם.

אני חייבת לציין, האמבולנס אותו הזמינו העוברים ושבים הגיע למקום רק כעבור שעה, מי יודע מה היה קורה לי אלמלא אותו חסיד שדאג להזעיק את חבריו ואלו הכניסו אותו לרכבם וכך לא קפאתי על המדרכה.

האמונה שלי באנושיות של בני האדם חזרה לעצמה בזכות אנשים אלו".

עד כאן סיפורה של האישה שאינה יהודיה, כפי שנכתב בעיתון. כל מילה נוספת מיותרת…

אשריהם ישראל.

המתנדבים