גל נוסף של מעצרים בבוליביה: הערב (שלישי) נעצרו עוד חמישה חשודים, ביניהם השופט שכלא את ר' יעקב לפני 18 חודשים. וגנב ממנו 18 אלף טון אורז. הארבעה הנוספים, שרים במדינה החשודים כי ניסו לסחוט כסף מר' יעקב בתמורה לסיוע שיוביל לשחרורו.

סוכנות הידיעות AP מדווחת כעת, כי שר הפנים של בוליביה, קרלוס רומרו הודיע הערב (שלישי) על מעצרם של 6 חשודים בבוליביה. השישה חשודים בניסיון לשדוד את ר' יעקב אסטרייכר. אחד נעצר אתמול (שני) וחמישה נוספים נעצרו היום. ביניהם השופט שאסר את ר' יעקב לפני כשנה וחצי, וגנב ממנו 18,000 טון של אורז. שאר העצורים, שרים בבוליביה, חשודים כי ניסו לסחוט מר' יעקב כסף בתואנה שינסו לשחררו מכלאו. דיווח נוסף מדבר על עשרה עצורים, אך עד כה הדיווח לא אומת ע"י התובע במדינה.

קרא עוד:

[postim]

ר' יעקב אסטרייכר, יהודי חרדי תושב ארצות הברית אשר כלוא בבוליביה כבר שנה וחצי בתת תנאים, כאשר לאחרונה חל דרדור במצבו הרפואי וכעת הינו בבית החולים, אך הוא צפוי לחזור היום (ג') אל בין כותלי הכלא, הדרמה בעניינו החלה אתמול כשממשלת בוליביה פתחה בגל מעצרים בקרב בכירי ממשל הקשורים על פי החשד לחשדות שממשלת בוליביה מאשימים את ר' יעקב דבר שלא הצליחו להוכיח במשך שמונה עשרה חודשים האחרונים.

כל הפרשייה החלה לפני שנה וחצי כשר' יעקב אשר היה משקיע בבוליביה בשדות אורז מגדל ומוכר, על פי טענות ממשלת בוליביה הוא היה משקיע עם כספים לא חוקיים והיה מלבין אותם, והוא הוכנס לכלא מיד עם הגעתו לעסקאות עסקים רגילה ושגרתית בבוליביה, ממשלת בוליביה תובעת ממנו סכום של 25 מיליון דולר, אך לעת עתה לא נתנו לו שום אפשרות לטעון משהו להגנתו מכיוון שעל פי החוק בבוליביה כל חשוד בחשד חמור מוכנס לכלא למשך שמונה עשרה חודשים ורק לאחר מכן מתחיל תהליך המשפט, כאשר כאמור לכל אורך התקופה ממשלת בוליביה לא מצליחה למצוא נגדו ראיות מפלילות.

אתמול (ב') עצרה ממשלת בוליביה שר בכיר במדינה בחשד שהוא מכר את האורז של ר' יעקב לאחר שזו הוחרמה על ידי השלטונות, השר העונה לשם Jose Manuel Antezana מואשם במכירת חלק מכמויות האורז שחולטו על ידי הממשלה משדותיו של ר' יעקב והוא קבל בתמורה $9,900 , לאחר המעצר בא Javier Monasterios התובע מטעם המדינה לעדכן את ר' יעקב על המעצר ובתוך המילים הוא חשף לו שבימים הקרובים יבוצעו עוד מעצרים, כאשר 11 אנשי ממשל חשודים להפרת סמכויות בעניינו ובמשפטו של ר' יעקב אסטרייכר הנמק בכלא.

ר' יעקב אמר לעיתונאים לאחר חשיפת המעצר ולפני גל המעצרים הצפוי שהוא ממש מפחד עכשיו לחייו מכיוון שלאחר שנלכדו 11 אנשים עובדי ממשלה שעשו דברים כנגדי ומכרו את סחורתי, הם ירצו להרוג אותי בכדי להתפטר ממני, עוד הוסיף ואמר ר' יעקב לעיתונאים 'מהרגע ראשון שעצרו אותי כבר הסקתי שהממשלה פשוט לא מעוניינת שאעשה כאן עסקים ולכן הם נטפלים עלי'.

משפחתו של ר' יעקב אסטרייכר אמרה ל JDN שעובדה זו שעוצרים מישהו בעל סמכות גדולה במדינה המכהן כשר גדול בממשלת בוליביה בגין פשע שכזה יכולה לעמוד לימין ר' יעקב ולהועיל לו, 'אנחנו מתפללים מצפים ומקווים לראות את אבינו בחזרה בבית' אמרו בני המשפחה ל JDN בעצב מהול בתקווה.