הרב פנחס גולדשמידט, נשיא 'ועידת רבני אירופה' (CER) גינה אמש את פסיקת בית המשפט העליון של פולין ואמר: "ההתפתחות האחרונה בפולין אינה עומדת בקנה אחד עם ההבטחה לסובלנות ולחופש הדת במדינה זו"

אמש פורסמה הידיעה על כך שבית המשפט העליון בפולין פסק שאין לערוך יותר שחיטה על פי דרישות היהדות, ב'ועידת רבני אירופה' אומרים בתגובה להחלטת בית המשפט בפולין נגד השחיטה הכשרה 'כשנפגשנו עם נשיא פולין הוא השווה את חקיקת החוק נגד השחיטה בהולנד לשנות ה-30 שבהשראת המשטר הנאצי קיבלה פולין חוק נגד השחיטה שהיה האות להשמדת היהודים ולהקמת מחנות ההשמדה על אדמת פולין'

קרא עוד:

[postim]

הרב פנחס גולדשמידט, נשיא 'ועידת רבני אירופה' (CER) גינה אמש את פסיקת בית המשפט העליון של פולין ואמר: "ההתפתחות האחרונה בפולין אינה עומדת בקנה אחד עם ההבטחה לסובלנות ולחופש הדת במדינה זו. עם זאת אנו יודעים מהמפגש האחרון של חברי ה CER עם הנשיא , ברוניסלב קומורובסקי כי הרצון הפוליטי היא להגן על זכויות השחיטה. האתגר שלנו הוא להבטיח שדברי הנשיא יתורגמו להחלטה מהירה ולתיקון הבלבול החוקתי שיצר מצב בלתי אפשרי שכזה".

הרב גולדשמידט אמר כי במהלך הפגישה שבה השתתפו עמיתיי; הגר"ח ארנטרוי, אב"ד ד'אירופה. רבה של צרפת, הרב אוריאל ברנהיים, רבה של אוקראינה, הרב יעקב דב בלייך ורבה של פולין, הרב מרדכי יוסף שודריך, עם נשיא פולין. הביע הנשיא, ברוניסלב קומורובסקי ביקורת חריפה על חברי הפרלמנט בהולנד על קבלת החוק בזמנו בבית התחתון של הסנאט נגד השחיטה הכשרה. "הוא השווה את חקיקת החוק נגד השחיטה בהולנד לשנות ה-30 שבהשראת המשטר הנאצי קיבלה פולין חוק נגד השחיטה שהיה האות להשמדת היהודים ולהקמת מחנות ההשמדה על אדמת פולין".

הרב גולדשמידט סיפר עוד כי נשיא פולין קבל על כך כי הצעירים היהודיים לומדים על פולין דרך המשקפיים של 'מצעד החיים' שבו גם הוא השתתף. "פתחנו מוזיאון לתולדות פולין והייתי מאוד מעוניין ששם ילמדו הצעירים הללו על עברה המפואר של פולין ויחסה ליהודים טרום מלחמת העולם השנייה" – אמר לנו".