נס חנוכה בניו ג'רזי: נרות חנוכה גם בבתי הכלא

ניו ג'רזי: האסירים היהודים יוכלו השנה לראשונה לקיים את מצוות הדלקת נרות החנוכה בבתי הכלא. החקיקה הושגה בהשתדלות הרב זלמן גרוסבאום ועו"ד רוג'ר ג'ייקובס.

הממונים על החוקים בבתי הכלא בניו ג'רזי הוסיפו חקיקה חדשה לפיה האסירים היהודים יוכלו לראשונה לקיים את מצוות החנוכה.

קרא עוד:

[postim]

החוק החדש שאושר השבוע, קובע כי בחדר ייעודי במתחם הכלא יורשה מתנדב להדליק את נרות החנוכה לעיניהם של אסירים יהודים שיזכו לראות את הדלקת הנרות במו עיניהם דבר שנאסר עד כה בבתי הכלא במדינה, הדלקת הנרות תערך בפיקוח צמוד של צוות הכלא.

גארי לאניגאן האחראי על החוקים בבתי הכלא אמר: "המטרה שלנו, היא לכבד מסורות דתיות כפי שאנו יכולים במתחמי הכלא", גארי אמר: "אני שמח שהדיונים המשותפים בין משרדו של המושל, המחלקה המשפטית ונציגי הקהילה היהודית בניו ג'רזי הצליחו להביא לחקיקה החדשה".

הרב זלמן גרוסבאום רב בית חב"ד בעיר ליווינגסטון בניו ג'רזי אמר שלראשונה ב"ה יוכלו היהודים ברחבי הכלא לשמוע את הדלקת נרות החנוכה. הרב הוסיף כי קיום מנהגי המסורת, תופסת חשיבות עליונה בשיקום מצבו של האסיר.

התהליך שהוביל לחקיקה זו החל לפני שנה, הרב גרוסבאום שמע על כך שבבתי הכלא במדינה אין לאסירים היהודים אפשרות לקיים את מצוות החנוכה. הרב פנה לעוה"ד רוג'ר ג'ייקובס בבקשה שיעזור ל-55 אסירים יהודים השוהים בבתי הכלא השונים ברחבי המדינה לקיים את מצוות הדלקת הנרות.

במהלך השנה האחרונה התקיימו דיונים רבים בין הרשויות בניו ג'רזי לבין עוה"ד ג'ייקובס ובסופו של דבר השבוע כאמור הוחלט לאפשר לאסירים לקיים את מצוות הדלקת הנרות.

הרב גרוסבאום קיבל בשמחה את הבשורה על הסדר החקיקה בנוגע להדלקת הנרות ואמר, "חג החנוכה הינו החג המפורסם ביותר בלוח השנה היהודי, גם האסירים שאינם דתיים מתחברים מאוד למצוות הדלקת הנרות. אנחנו מאוד שמחים על כך שאנחנו יכולים להביא קצת אור ושמחה לחייהם".

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *