בוליביה: אבטחה כבדה ואפוד מגן על אסטרייכר

בעקבות המעצרים הרבים בשבוע שעבר, המאפיה המקומית מאיימת על חייו של האסיר היהודי ר' יעקב אסטרייכר. אבטחה כבדה הוצבה סביב מיטתו בבית החולים וכן אפוד מגן חסין מכדורים הובא לר' יעקב.

לאחר גל המעצרים הגדול בבוליביה שנערך בשבוע שעבר, צצו איומים רבים על חייו של ר' יעקב אסטרייכר. המשטרה לא לוקחת סיכונים, אפוד מגן ומאבטחים חמושים סביב מיטתו בבית החולים במשך 24 שעות.

קרא עוד:

[postim]

כפי שדיווחנו כאן במהלך השבוע שעבר, שישה בני אדם נעצרו בידי משטרת בוליביה, מהם שרים והשופט שהכניס את ר' יעקב אסטרייכר לכלא. השישה חשודים כי סחטו כספים מר' יעקב שלא כדין, חלקם אף ניסו להוציא ממנו כסף תוך הבטחות שווא שידאגו לשחררו ממעצרו.

ככל הנראה, השישה מקושרים למאפיה המקומית ויעשו על מאמץ כדי לפגוע בר' יעקב. במשטרה לא לוקחים סיכונים והביאו לר' יעקב אפוד מגן חסין מכדורים שיועיל במידה וינסו לפגוע בו ביריות. כמו כן, יחידת האבטחה של הנשיא שלחה מספר מאבטחים שעומדים סביב המיטה ובכניסה לחדר במטרה למנוע פגיעה אפשרית ח"ו. גם שוטרי בוליביה לא רשאים להתקרב למיטתו ויכולים לדבר רק עם המאבטחים שהגיעו מבית הנשיא.

בני משפחת אסטרייכר אומרים כי כעת מצבו של אביהם קשה מאי פעם. בעבר היה 'רק' עצור, לאחר מכן התגלתה בגופו מחלת הפרקינסון וכעת נוספו גם האיומים על חייו מהמאפיה המקומית.

ר' יעקב מאושפז בבית החולים בעיר סאנטה קרוז תחת השגחת רופא בעקבות מחלת הפרקינסון שהתגלתה בגופו לאחרונה. וכאמור גם תחת השגחת המאבטחים שצמודים אליו 24 שעות ביממה.

אנא המשיכו להעתיר בתפילה לשחרורו המהיר ולרפואתו השלימה של ר' יעקב יהודה בן שיינדל בתושח"י.

אסטרייכר עם אפוד המגן – צילום: http://gestetnerupdates.com

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *