חבר הקונגרס כריס סמית ביקר אתמול את ר' יעקב אסטרייכר בכלאו, חברת הקונגרס נדיה ולאזקוויז צפויה להגיע במהלך היום. השניים הבטיחו לפעול ככל האפשר כדי לזרז את שחרורו.

האסיר היהודי ר' יעקב אסטרייכר אירח השבוע את חבר הקונגרס כריס סמית, וצפוי לארח גם את חברת הקונגרס נדיה ולאזקוויז שהבטיחו לעשות כל מאמץ כדי לזרז את שחרורו בהקדם.

קרא עוד:

[postim]

אמש (חמישי) הגיע חבר הקונגרס כריס סמית (Chris Smith) מניו ג'רזי לבוליביה כדי לבקר את ר' יעקב ולדבר עם השרים במקום כדי לזרז את שחרורו.

בשיחה עם עיתונאים אמר סמית, "אני כאן כדי לבקר את יעקב אסטרייכר שלאחרונה חלה בבית הכלא ואני אישית מאמין שהוא לא עשה שום דבר רע ואין במה להאשים אותו". סמית הוסיף כי הוא "מצפה שגם ממשלת בוליביה תבין את זה בקרוב מאוד ותשחרר את יעקב שיוכל לחזוק לחיק משפחתו".

יצויין כי סמית כבר ביקר את ר' יעקב במהלך השנה החולפת ואפילו טרח להשתתף באחד הדיונים שהתקיימו בבית המשפט. סמית סיפר כי בתו של ר' יעקב שמתגוררת בליקווד (בתוך התחום בו הוא מכהן כחבר קונגרס) והיא ביקשה ממנו לעזור לאביה.

בנוסף, אתמול יצאה מניו יורק חברת הקונגרס נדיה ולאזקוויז (Nydia Velazquez) לה קשרים טובים מאוד עם נשיא בוליביה. חברת הקונגרס צפוייה להגיע ביום שישי בבוקר (שעון בוליביה).

סמית ונדיה הבטיחו לעשות כל מאמץ ולהפעיל את כל הקשרים שברשותם כדי לזרז את שחרורו של ר' יעקב ולהשיבו למשפחתו בהקדם האפשרי.

ע"פ החוק בבוליביה, ניתן לעצור אדם בלי להרשיע אותו לתקופה מוגבלת של 18 חודשים. מעבר לכך לא ניתן להחזיקו במעצר. בשבוע הבא יחלפו בדיוק 18 חודשים מאז נעצר ר' יעקב ובעז"ה הסיפור עומד להסתיים לאחר שהוכח כי אין בידי התביעה שום ראיה שיכולה להאשימו בעבירה כלשהי.

כפי שדיווחנו כאן בJDN, בשבוע שעבר נעצרו 7 שרים בבוליביה, ביניהם השופט שהכניסו לכלא וניסה לסחוט ממנו כסף רב.

המשפט צפוי להיערך ביום שלישי הקרוב זאת לאחר שמשטרת בוליביה החליטה לדחותו בעקבות האיומים הרבים על חייו של ר' יעקב שמנעו את קיום המשפט ביום שלישי השבוע.

משפחתו של ר' יעקב מבקשת מהציבור להמשיך ולהעתיר בתפילה עבור אביהם, ר' יעקב יהודה בן שיינדל שיזכה להשתחרר מכלאו ויזכה לרפואה שלימה מהרה בתושח"י.

ר' יעקב אסטרייכר עם חבר הקונגרס כריס סמית