יהודי הונגריה במקום לסבול תחת עולם של האנטישמיים הקיצוניים ולהתבייש ביהדותם, אומרים לא להסתה, בכירים בקהילות היהודיות ברחבי הונגריה ואומרים 'אנחנו יהודים וגאים ביהדות'.

שוב הונגריה מככבת בכותרות בנסיבות אנטישמיות, לאחר שמפלגת יוביק הקיצונית חושפת פעם אחר פעם את דעותיהם הקיצוניות והמזעזעות נגד העם היהודי, אומרים יהודי הונגריה 'האנטישמיות מזכירה לנו את עובדת יהדותנו'.

קרא עוד:

[postim]

כזכור לפני כחודש בקש חבר הפרלמנט טעם מפלגת הימין הקיצוני יוביק לאור מבצע עמוד ענן את הנתונים על הקהילה היהודית בהונגרי, אנשים העלולים להוות סיכון עתידי למדינה, למרות גל הגינויים לדיבורים ההזויים, מראש הממשלה ההונגרי ועד לאחרון חברי הפרלמנט, הקהילה היהודית מנפה את התקיפה האנטישמית ביותר שנרשמה מאז ימות השואה מאיש בעל שלטון באירופה לעלייה רוחנית.

יהודי הונגריה במקום לסבול תחת עולם של האנטישמיים הקיצוניים ולהתבייש ביהדותם, אומרים לא להסתה, בכירים בקהילות היהודיות ברחבי הונגריה ואומרים 'אנחנו יהודים וגאים ביהדות'.

הרב הראשי של הקהילות היהודיות בהונגריה הרב שלמה קובס אמר 'לא כל מי שמצביע יוביק הוא אנטישמי, אך הם הביאו להונגריה שיח ציבורי שבו כל מתוסכל מפנה את תסכולו אל עבר הקהילות היהודיות', מנהיג הקהילות היהודיות בהונגריה אנדרש הייזלר הוסיף וחידד את חומרת השיח הציבורי האנטישמי כאשר כשהמצב הכלכלי בשפל והמיתון מורגש ברחובות, להכווין את השיח לדיבורים אנטישמיים היא גזענות והצתת שנאה ברחובות'.

רב קהילה יהודית מדרום מזרח המדינה הרב זלמן רדנוטי אמר 'הורי היו דור ראשון של ילדי ניצולי השואה, הדור הראשון שלא הרגיש חיסרון ביהדות ואי לכך רוב הדור נטמע בין הגויים, לאחר שנים שבהם הוזהרו היהודים על שמירת היהדות וההבדלות מגויי העמים האנטישמיים, כיום לאור גלי השנאה וההסתה העם היהודי יותר מזהה את עצמו ונבדל מגויי העמים, דבר חיובי יחיד שיוצא מכל האנטישמיות אשר גואה בזמן האחרון.

השר לענייני פיתוח החבר בפרלמנט ההונגרי יאנוש פונאגי פנה לחברי מפלגת הימין הקיצוניים יוביק ואמר 'הורי יהודים אמנם אינני דתי ואין לי אזרחות ישראלית, נולדתי לעם היהודי בלי שאבחר בה, אך הדרך הקיצונית בה אתם הולכים כן נובעת מבחירה אישית שלכם' לסיום אמר השר 'ההיסטוריה תשפוט אתכם'.