הנחייה חדשה: רשמי הנישואין יחויבו לאשר הסכמי ממון

הנחייה חדשה שיצאה מהמשרד לשירותי דת רשמי הנישואין יאשרו הסכמי ממון קודם החתונה • הישג לארגון מבוי סתום • דיינים בכירים:" ההוראה בניגוד להלכה"

 • שלא תדעו, אבל אם חלילה כן, אז כדאי שתדעו!

  תוכן מקודם

 • למרות הסגר: שליחי ועד הרבנים הגיעו לרמינוב

  תוכן מקודם

 • עצוב: טיפל בילדים תשושי נפש ונכנס לדיכאון עמוק

  תוכן מקודם

 • שטר הפרנסה יחתם עבורכם מחר ע"י גדולי הדור!

  תוכן מקודם

חדש ברבנות הראשית לישראל: מהיום, כל זוג יוכל לערוך הסכם ממון קודם לנישואין ולאשר אותו בפני רשם הנישואין ברבנות המקומית. כך עולה ממסמך שנשלח על ידי עו"ד זהר פורת מהלשכה המשפטית במשרד הדתות לארגון 'מבוי סתום' העוסק בשחרור נשים מעגינותם.

קרא עוד:

[postim]

למסמך עליו חתומה עו"ד פורת צורפה ההנחיה אותה הוציא הרב חזקיהו סמאין מנהל תחום נישואין ורבנים. הרב סמאין מנחה את הרבנים לאשר הסכמים אלו שנערכו קודם הנישואין או במעמד החופה. הסכם ממון שנערך לאחר החתונה לא יאושר.

"המשמעות של ההחלטה היא פשוטה" אומרים בכירים במועצה הדתית בירושלים. "פגיעה בחומת הדת ובכשרות הגט". הבכירים מסרבים בתוקף להזדהות בשמם ולדבר בקולם, הסיבה: "אנו פוחדים מעימות מול משרד הדתות".

מנגד, בארגון מבוי סתום מסמנים הצלחה במאבק שהחל לפני שנים בארגון אמרו היום לJDN כי מדובר בהישג של ממש שכן ההסכם נוסח על ידי רבנים ובהם הרב קונל הרב של כפר עציון, הרב בן זזון הרב של קיבוץ עין צורים והטוענת הרבנית רחל לב מור. הם טוענים כי זכו לקבל את ברכתו של הגאון רבי זלמן נחמיה גולדברג מי שכיהן כאב"ד בירושלים חבר בית הדין הגדול וראש כולל סדיגורה בירושלים. בארגון מדגישים אין מכתב מהגרז"נ גולדברג שליט"א אבל הרבנים היו אצלו והוא אישר את ההסכם.

מנגד, דיין בכיר בבית הדין הרבני של הרבנות הראשית לישראל אמר כי מדובר בבעיה הלכתית חמורה שכן יש חשש לגט מעושה והדבר מטיל בספק הלכתי את כשרות הגט. גם כאן אותו דיין העדיף לדבר שלא בשמו הסיבה טרם הובהר לו האם המהלך זכה לקבל את ברכתו של נשיא בית הדין הרבני הגדול.

ב'מבוי סתום' לא עוצרים בזה, מנכלי"ת הארגון עו"ד בתיה כהנא דרור אמרה לJDN "קדמנו ונמשיך לקדם הצעות חוק בתחום". כרגע בארגון עסוקים בגיבוש הצעת חוק שתפריד את סמכות הכריכה מבית הדין הרבני. מטרת החוק היא להפוך את דייני בתי הדין הרבני לסופרי גיטין.

את תגובתו של הגר"ש עמאר הרב הראשי ונשיא בית הדין הגדול לא היה ניתן להשיג מאחר והוא שוהה בימים אלו בחו"ל.

עו"ד כהנא דרור מצפה לשותפות ותמיכה בחוק מצד מפלגת הבית היהודי והליכוד ביתנו.

ליהדות החרדית צפוי מאבק נוסף בכנסת ה-19

צפו במסמך המטלטל

3 תגובות

בושה וחרפה הרבנות הראשעית לישראל

נצחון … הייתם רוצים הארגוני נשים לא מבנים איך עבדנו עליהם……

בדיחה נצחו הצחקתם אותנו אתם לא מבנים איזה עוקץ היה כאן

Comments are closed.