במחקר שנערך נמצא כי קיים טיפול תרופתי המאריך את משך הזמן ללא התקדמות המחלה • נתוני מחקר: הטיפול ב'אפיניטור' (afinitor ) בולם התפשטות המחלה"

האם ישנה פריצת דרך מדעית חדשה בנוגע למחלת הסרטן? נתונים מדעיים שראו אור לאחרונה בארה"ב, מחזקים את הממצאים לפיהם הטיפול ב'אפיניטור' מבית נוברטיס, בחולה בסרטן. מאריך את משך הזמן ללא התקדמות המחלה. במחקר ה-bolero שכלל מעקב של 12.5 חודשים בלבד, משך הזמן ללא התקדמות המחלה עמד על 7.4 חודשים. ומודבר בנתון מעניין.

קרא עוד:

[postim]

מעבר לממצאים עצמם, משמעות התוצאות החדשות טמונה ב 'שימור' הנתונים בקבוצת הטיפול ב'אפיניטור', בכל הנוגע לעצירת התקדמות המחלה. כך, בעוד הנתונים האחרונים ממחקר ה- bolero2 כללו מעקב של 12.5 חודשים בטיפול בחולים, הנתונים החדשים מציגים מחקר ומעקב ארוך יותר ומעמיק יותר, בחצי שנה נוספת, בו נשמר הפער בין קבוצת הביקורת לקבוצת הטיפול, בכל הנוגע להישרדות חולות ללא התקדמות המחלה.

עוד עולה מעיון בנתונים המצביעים גם על פער בנזק הבלתי הפיך. בעוד בקבוצת הביקורת הכריעה המחלה 32.2% מקרב החולים, הרי שאצל הקבוצה שטופלה באפיניטור היה השיעור 25.4% בלבד. תוצאות אלו מצביעות על מגמת שיפור בשרידות כללית של החולים בטיפול באפיניטור. כך לדברי החוקרים.

ביולי 2012 מינהל המזון והתרופות האמריקני ה-FDA אישר את השימוש בתרופה אפיניטור האישור מוכיח על כך כי לתרופה השפעה במניעת המחלה.