השופט הראשון שהאשים את ר' יעקב אסטרייכר נעלם. התובע הכללי הוציא התראת מעצר ויש חשש שהוא הספיק להימלט מהמדינה מחשש שיופלל גם הוא בתיק.

התובע הכללי של בוליביה פירסם אמש (רביעי) התראת מעצר נגד שופט בית המשפט 'אריאל ה'רוש' שהיה הראשון להאשים את ר' יעקב אסטרייכר וכעת נעלם ויש חשש שנמלט מהמדינה.

קרא עוד:

[postim]

כפי שנחשף כאן לראשונה, השבוע שוחרר ר' יעקב אסטרייכר למעצר בית עד לבחינה נוספת של הראיות נגדו. התובע הכללי הזמין את השופט אריאל ה'רוש לדיון שהתקיים השבוע והוא לא התייצב. ה'רוש, שהיה הראשון להאשים את אסטרייכר ולהכניסו לכלא נעלם ויש חשש שהספיק להימלט מהמדינה מהחשש שיפלילו גם אותו יחד עם העצורים האחרים בפרשה.

בראיון טלפוני שהעניק אסטרייכר לסוכנות הידיעות AP אמר, כי הוא עדיין לא מעכל את העובדה שהוא נמצא מחוץ לשערי הכלא לאחר 18 חודשים בהם שהה במעצר בתנאים תת אנושיים. ר' יעקב הודה לכל מי שהתאמץ למען שחרורו והזכיר את חברי הקונגרס כריס סמית חברת הקונגרס נדיה ולאזקוויז שהגיעו לבקרו בכלאו ולחצו רבות בקרב הנשיא ושרי בוליביה למען שחרורו.

סנגורו של ר' יעקב אמר כי הם מקווים מאוד שתוך חודש לכל היותר הסיוט יסתיים ור' יעקב יוכל לחזור לביתו בבורו פארק.

משפחתו של ר' יעקב מסרה תודות לכלל ישראל שהתפללו למען אביהם והם מבקשים להמשיך ולהתפלל למען שחרורו המלא של אביהם ר' יעקב יהודא בן שיינדל.