הקונגרס היהודי האירופי 'הקהילה היהודית במאלמו נתונה בסכנה'

השיא של הרדיפות נגד הקהילה היהודית הגיע בחנוכה השנה, כאשר רב הקהילה של העיר העתיקה שבמאלמו נאלץ להדליק את נרות החנוכה כששוטרים מקיפים אותו ומגנים על מעמד ההדלקה

האנטישמיות בכל רחבי אירופה גואה, מידי שבוע אנו שומעים על עוד קהילה יהודית הסופגת מתקפות אנטישמיות, שבדיה הינה מהמובילות במדד האנטישמיות, ובימים האחרונים מתקבלת אזהרה על סכנה מוחשית של הקהילה היהודית במאלמו שבשבדיה.

קרא עוד:

[postim]

הקונגרס היהודי האירופי מפרסם בימים האחרונים אזהרה לקהילה היהודית במאלמו, לאחר שעל פי מידע שהגיע לידי ראשי הקונגרס, הקהילה היהודית במאלמו שבשבדיה נתונה בסכנה קיומית ומוחשית.

לדברי הקונגרס היהודי האירופי, כחלק ממאמצים מרובים שמפעילים גורמים שונים בשבדיה על מנת להפוך אותה למקום שיהודי אינו יכול לחיות בו, אנו עדים על מגמת מתרחבת של תקיפות נגד יהודי ברחבי שבדיה ובפרט נגד הקהילה היהודית במאלמו, מה שגרם לקונגרס להוציא את ההצהרה על דבר הסכנה בה נתונה הקהילה.

מנהיג הקהילה היהודית במקום אמר 'התופעה הולכת ומתרחבת, הלחץ על היהודית בני הקהילה מתחזק וגובר, הצעירים לא עומדים בזה ועוזבים את העיר, בתחושה שבמקום הזה אי אפשר להתנהג ולחיות כיהודי, והקהילה היהודית במקום נובלת' אומר בכאב מנהיג הקהילה.

השיא של הרדיפות נגד הקהילה היהודית הגיע בחנוכה השנה, כאשר רב הקהילה של העיר העתיקה שבמאלמו נאלץ להדליק את נרות החנוכה כששוטרים מתחנת המשטרה המקומית מקיפים אותו ומגנים על מעמד ההדלקה.

מנהיג הקהילה אף המשיך ואמר 'אני מפחד מאד שאם לא יעצרו את הטירוף של האנטישמיות הגואה, של אי היכולת חיות בדו קיום עם השונה מתוך שמירת סטטוס קוו של שמירה על כבוד האדם ודתו, אם לא יעצרו את זה אנשים פה מהקהילה היהודית ייפגעו ויירצחו חס וחלילה, ככל המסתמן לא נעשים צעדים על מנת לפתור את הבעיה, והנה הגענו למצב שבו הקונגרס היהודי האירופי מכריז על הקהילה כקהילה הנתונה בסיכון מוחשי ומשמעותי', סיים בכאב מנהיג הקהילה את דבריו לכלי התקשורת.

 

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *