סוף להתעללות בבחורי הישיבה בלשכות הגיוס • מעתה צה"ל לא יערוך בדיקות רפואיות ויסתמך על בדיקת רופא אזרחי • ליצמן ביקר אצל מרן האדמו"ר מויז'ניץ וגפני הגיע למרן ראש הישיבה

האם הגיע סוף לפרשיית הגיוס? את התשובה לכך צפויים לקבל תלמידי הישיבות בימים הקרובים, עד אז ממשיכים להישמע להוראתם של ראשי הישיבות והרבנים. היום נפגשו חה"כ יעקב ליצמן סגן שר הבריאות וחה"כ משה גפני יו"ר ועדת הכספים עם נציגי צה"ל, וזאת על רקע תלונות שהופנו ללשכותיהם מבחורי ישיבות על התנכלות במהלך התייצבותם בלשכות הגיוס. כזכור 'מועצת גדולי התורה' של דגל התורה, פרסמה מכתב ובו הוראה להתייצב לבדיקות כנדרש, אך לא לחתום על אף מסמך.

קרא עוד:

[postim]

דובר צה"ל מוסר "בפגישה שנערכה היום בין ראש חטיבת תכנון ומנהל כוח אדם באכ"א, תת אלוף גדי אגמון, לבין סגן השר יעקב ליצמן ומשתתפים נוספים, סקר תת אלוף אגמון בפני סגן השר את הליכי המיון וההתייצבות המתקיימים למועמדים לשירות ביטחון בני המגזר החרדי בפגישה הבהיר הרח"ט, כי נשמרים הכללים המבטיחים הליך מיון המותאם לאורח חייהם ואמונותיהם של המועמדים לשירות, וכן סוכם כי בדיקות רפואיות יוכלו להיות מבוצעות בידי רופא אזרחי, וממצאיהם יהיו קבילים בלשכות הגיוס".

בעקבות הסיכומים שהושגו בפגישה בין הח"כים לראשי אכ"א, הורה מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן להמשיך ולקיים את הנחיות 'מועצת גדולי התורה' של דגל התורה.

מרן האדמו"ר מויז'ניץ עודכן על ידי סגן שר הבריאות יעקב ליצמן בפגישה ותוצאותיה כזכור אמר האדמו"ר  בסעודה שלישית השבת "בימים אלו אנו מצווים על סור מרע ועשה טוב, 'סור מרע': משתוללת אש בצורת הזמנת בחורים ללשכות הגיוס, שמעתי דברים נוראים אודות מה שקורה שם". בשל אותם 'דברים נוראים' אותם לא פירט, הוסיף האדמו"ר והורה: "הנני מצווה לכל חסידי ויז'ניץ, ומבקש מכל הירא לדבר ה' שלא להתייצב שם חס ושלום. אם יבואו לקחת בשלשלאות ברזל, שיגידו שהרבי מויז'ניץ לא מרשה ללכת לכזה מקום ושיקחו אותי לכלא!"

כאמור היום התקבלו הבנות בין חברי הכנסת נציגי הציבור החרדי לממונים על הגיוס בצבא, ההבנות שהתקבלו מהוות פרצת דרך של כל הגורמים כאשר הצדדים מצליחים לעמק השווה ולקבוע הסדרים מועילים.