פריצת דרך • ליצמן וגפני הגיעו להבנות עם צה"ל

סוף להתעללות בבחורי הישיבה בלשכות הגיוס • מעתה צה"ל לא יערוך בדיקות רפואיות ויסתמך על בדיקת רופא אזרחי • ליצמן ביקר אצל מרן האדמו"ר מויז'ניץ וגפני הגיע למרן ראש הישיבה

האם הגיע סוף לפרשיית הגיוס? את התשובה לכך צפויים לקבל תלמידי הישיבות בימים הקרובים, עד אז ממשיכים להישמע להוראתם של ראשי הישיבות והרבנים. היום נפגשו חה"כ יעקב ליצמן סגן שר הבריאות וחה"כ משה גפני יו"ר ועדת הכספים עם נציגי צה"ל, וזאת על רקע תלונות שהופנו ללשכותיהם מבחורי ישיבות על התנכלות במהלך התייצבותם בלשכות הגיוס. כזכור 'מועצת גדולי התורה' של דגל התורה, פרסמה מכתב ובו הוראה להתייצב לבדיקות כנדרש, אך לא לחתום על אף מסמך.

קרא עוד:

[postim]

דובר צה"ל מוסר "בפגישה שנערכה היום בין ראש חטיבת תכנון ומנהל כוח אדם באכ"א, תת אלוף גדי אגמון, לבין סגן השר יעקב ליצמן ומשתתפים נוספים, סקר תת אלוף אגמון בפני סגן השר את הליכי המיון וההתייצבות המתקיימים למועמדים לשירות ביטחון בני המגזר החרדי בפגישה הבהיר הרח"ט, כי נשמרים הכללים המבטיחים הליך מיון המותאם לאורח חייהם ואמונותיהם של המועמדים לשירות, וכן סוכם כי בדיקות רפואיות יוכלו להיות מבוצעות בידי רופא אזרחי, וממצאיהם יהיו קבילים בלשכות הגיוס".

בעקבות הסיכומים שהושגו בפגישה בין הח"כים לראשי אכ"א, הורה מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן להמשיך ולקיים את הנחיות 'מועצת גדולי התורה' של דגל התורה.

מרן האדמו"ר מויז'ניץ עודכן על ידי סגן שר הבריאות יעקב ליצמן בפגישה ותוצאותיה כזכור אמר האדמו"ר  בסעודה שלישית השבת "בימים אלו אנו מצווים על סור מרע ועשה טוב, 'סור מרע': משתוללת אש בצורת הזמנת בחורים ללשכות הגיוס, שמעתי דברים נוראים אודות מה שקורה שם". בשל אותם 'דברים נוראים' אותם לא פירט, הוסיף האדמו"ר והורה: "הנני מצווה לכל חסידי ויז'ניץ, ומבקש מכל הירא לדבר ה' שלא להתייצב שם חס ושלום. אם יבואו לקחת בשלשלאות ברזל, שיגידו שהרבי מויז'ניץ לא מרשה ללכת לכזה מקום ושיקחו אותי לכלא!"

כאמור היום התקבלו הבנות בין חברי הכנסת נציגי הציבור החרדי לממונים על הגיוס בצבא, ההבנות שהתקבלו מהוות פרצת דרך של כל הגורמים כאשר הצדדים מצליחים לעמק השווה ולקבוע הסדרים מועילים.

3 תגובות

למה אתם מנסים לטשטש האדמו"ר מויזני'ץ בינתיים לא חזר ממה שאמר בסעודה שלישית

בושה וחרפה שהאתר מפרסם פרסומת של הקמפוס החרדי מאוניברסיטה העברית בניגוד לדעת כל גדולי ישראל!!! כל קוראי האתר אמורים למחות על כך בתוקף!

בזמן קום המדינה אשר זמן זה חפף פחות או יותר בתקופה אפילה, זמן קשה ביותר עבר על עם ישראל באותו הזמן "השואה", היו סיפורים עצובים ליד סיפורי גבורה שמאפיינים בעיקר את העם היהודי באשר הוא.

היו שם גם סיפורים על גזיזת פיאות והתעללויות בפן הדתי, השפלות במטרה למנוע את הקדושה מעם ישראל, אך לשווא!

פחות סיפורים דומים מוכרים לנו על "יהודים" אשר ניסו באותו זמן לנתק את עם ישראל מיהדותו בריש גלי, ילדים יתומים שנטלו מהם את הבחירה להגיד על הוריהם "קדיש יתום"! סיפורי זוועה כאלו ואחרים תוכלו למצוא בספר "ילדי טהרן מאשימים" בקישור: http://www.hebrewbooks.org/48148
בעמוד 20\21 חלק מעמוד 7: זו הייתה ראשית חטאת, פתיחה למבצע השמדה רוחנית של ילדי ישראל, ההולך ומתפשט לעומק, לרוחב ולהיקף! ומה שנתחולל לפני עשרים שנה לגבי אלף ילדים, חל היום על רבבות שנפלו קרבן על מזבח מולך החילוניות.
"ציידי הנפשות" של עליית הנוער נשארו עקביים ושוקדים על זממם, מרצם לא פג ותשוקתם, רווית השנאה לתורת משה, לנשל כל ילד יהודי ממורשת אבות – יוקדת עדיין באותו להט של ימים עברו….

נביא כאן סיפור לדוגמא מעשרות עדויות ממה שקרה שם: בעמוד 20\21 שנת תש"ב…….. יום הכפורים: אחרי תפילת "כל נדרי", הכריז דוד לוינברג בקול רם – "ילדים לאכול"! כל המדריכים ישבו במשרד, פתחו את החלונות לרווחה וערכו סעודה לעיני הילדים. המעיד נחמן אלבוים נשאר באולם בשעה מאוחרת ואמר "תהילים", המדריך צווה עליו להפסיק, וכיבה את האור. למחרת ביום הכפורים הובילו את הילדים העירה "באוטובוסים", אם כי המחנה נמצא במרחק לא יותר מעשרים רגע הליכה ברגל מבית הכנסת. (עובדה זו אישרה הגברת שרתוק, שביקרה בטהרן מטעם הסוכנות, בישיבת ועד יהודי פולין — המעיד מר אליעזר סירקיס). בבית הכנסת היו שעה קלה, המטרה הייתה לעורר את רחמי עשירי טהרן על הילדים ואמנם נדבו העשירים בעלותם לתורה סך של 60 אלף טומנים לטובת המחנה. ילד אחד ביקש להישאר ל"תפילת יזכור" כדי להזכיר את נשמת הוריו, המדריך גליכר הכה אותו והוציאו מבית הכנסת בכח…….

כיום, זה מה שרוצים לעשות לבחורי החמד בתאנה של "צו גייוס", קוראים לבחורי החמד שלנו, ומבצעים בהם מעשים מגונים תחת השם "בדיקות רפואייות" מזעזע!!!
שמעתי על מעשים אשר לא ייעשו אלא בתקופות אפילות, קוראים דווקא לרופאה שהיא תבדוק את החרדים, ומערטלים אותם מבגדיהם, ומתעללים בהם קשות לטמא נפשם!!!

רשעים ארורים!!! הרפו ידיכם מבחורי החמד שלנו!
שפלים!!! תטפלו קודם בנפגעי האונס החילוניים שבארץ בכלל, ושבצבא בפרט!
טמאי נפש – "אל תיגעו במשיחי"!!!

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *