אמש (שני) נערך כנס בחירות במודיעין עילית בהשתתפות חברי הכנסת משה גפני ואורי מקלב. במהלך הערב חשף גפני כיצד טירפד קיצוץ עמוק בתקציב הישיבות וציין כי אלמלא גזירת הגיוס, ניתן היה לומר שזו הקדנציה המוצלחת ביותר של 'יהדות התורה' בכנסת.

חברי הכנסת של 'דגל התורה' ממשיכים לחרוש את השטח והפעם הם יורדים למודיעין עילית, בשיחה סגורה חושף גפני כיצד פעל למען עולם התורה במהלך הקדנציה הנוכחית.

קרא עוד:

[postim]

לאחר השקת קמפיין מערכת הבחירות, חברי סיעת 'דגל התורה' יורדים לשטח והפעם לעיר החרדית השלישית בגודלה, מודיעין עילית .

במטה הבחירות המרכזי במודיעין עילית יושבים חברי המטות על המחשבים שפולטים את נתוני ההצבעה מהבחירות דאשתקד.

אמש (שני) בשעת לילה מאוחרת השתתפו בטקס פתיחת המטה המרכזי בברכפלד חברי הכנסת של 'דגל התורה', משה גפני ואורי מקלב, ראש עיריית מודיעין עילית יעקב גוטרמן, חברי העירייה ועשרות עסקני העיר.

את הערב הנחה בטוב טעם סגן ראש העיר, יעקב ולנשטיין שדיבר על הצורך לרתום את כל הפעילים בעיר למען המערכה החשובה.

תחילה נשא דברים ראש עיריית מודיעין עילית יעקב גוטרמן שהתלוצץ עם גפני על שנדחק למקום השמיני, "תעזרו לי להיכנס לכנסת", אמר גוטרמן, ועבר לנתח את אחוזי ההצבעה ומניין הבוחרים בעיר מודיעין עילית. "יש בעיר מודיעין עילית, למעלה מ- 21 אלף בעלי זכות בחירה, אמר גוטרמן, "מודיעין עילית יכולה להביא מנדט ליהדות התורה, כולנו נעבוד ביחד ונעמול נגיע להישגים גדולים".

אחריו עלה לדבר יו"ר ועדת כספים ח"כ משה גפני שביקש שוב ושוב מהציבור שלא להקליט את דבריו בשל הדברים הרגישים.

תחילה התייחס לסוגיית הגיוס ואמר, "נפגשתי היום עם אנשי צה"ל והגעתי איתם להסדר שהבדיקות הפולשניות לא יערכו יותר", אמר גפני. בנוסף, "מדברים כל העת על כך שצה"ל נערך לגיוס מסיבי, עד חודש מרץ לא ניתן לשנות שום דבר כך שאני יכול להרגיע אתכם, המאבק על גיוס בני הישיבות יחל מיד לאחר הבחירות".

גפני שלף מהמותן את אשר התחולל מאחורי הקלעים והציג בפני העסקנים סדרה של חשיפות, "מספר עיתונאים מהשבועונים לגלגו עלי שאני עובד עם הירוקים ופועל למען עובדי פרי הגליל, "בשביל מה שלחו אותך – לעבוד עבור מפעלים נטושים בצפון?", שאלו אותי אברכים בבני ברק. ואני אומר שהייתי יכול לצאת בכותרות לתקשורת החרדית ומשם לתקשורת הכללית שהיו מטרפדים את ההישגים. נתניהו ניסה ליזום קיצוץ עמוק בתקציב הישיבות בסך 350 מיליוני שקלים ואני בסתר ליבי נצרתי את הסוד במשך חודשיים מבלי שאיש ידע, לאחר מכן נפגשתי עמו והבהרתי לו שלא יעז לקצץ, ונתניהו חזר בו. כך בלי כותרות הצלחתי להעביר תקציבים לעולם הישיבות והכוללים. אם לא סוגיית גיוס בני הישיבות הייתי אומר בפה מלא שזו הקדנציה הכי מוצלחת בכל ההיסטוריה של יהדות התורה מבחינת סיוע לעולם התורה.

גפני ביקש מכל הפעילים לעשות את כל שביכולתם להירתם למען 'יהדות התורה', כל קול קובע. אני בטוח שלאחר הבחירות נתניהו יצרף את יהדות התורה לקואליציה.

לאחר מכן עלה לדבר ח"כ אורי מקלב שדיבר בהרחבה על ההישגים ועל הפעילות שלו בכנסת הנוכחית. מקלב חשף כי בקרוב נושא הצהרונים יושם בפועל בכל הערים החרדיות.

את הערב סיים בדברים חמים חבר מועצת העיר, מנחם שפירא ששב וביקש מכל אחד ואחד לעורר את הציבור ולערוך פעילות אינטנסיבית בכל בית ובית .

צילומים מהערב – JDN