הוועד העולמי לבירורי יהדות קורא: "בירור יהדות כחלק מרישום הנישואין"

יש לערוך בירורי יהדות ולא רק לעולים מחבר העמים | אישורי היהדות יינתנו רק על בית דין מוסמך | החשש מכניסת נוכרים לכרם ישראל

הוועד העולמי לבירורי יהדות מתריע בפני הרבנויות השונות: בדקו את יהדותם של המבקשים להירשם לנישואין.

קרא עוד:

[postim]

בוועד מסבירים, אנשים בארץ ובחוץ לארץ שרוצים להתחתן, להינשא כדת וכדין, בין ברבנות הראשית לישראל ובכלל. רבני ישראל והעולם נדרשים לערוך מחקר, האם אכן מדובר באנשים שהם יהודים או אולי מתחזים.
.
הוועד לבירור יהדות נועד בין השאר לספק אינפורמציה לרבנים על מועמדים לנישואין כדי לגלות האם הם אכן יהודים. לוועד יש צוות מיוחד של יוצאי המדינות השונות ולא רק מחבר העמים. כיום משמשים חוקרי היהדות של הוועד כזרוע ביצועית של מספר בתי דין בישראל ובחו"ל.

זלמן גליצ'ינסקי חוקר יהדות מהוועד מספר לJDN: "הרבנות הראשית לישראל,  מחייבת כל אדם שנולד בחוץ לארץ לעבור בירור יהדות לצורך הנישואין. לפני כמה שנים, ביוזמה של גדולי ישראל שביניהם גם הרבנים הראשיים דאז, הגר"א שפירא זצ"ל, והגר"מ אליהו זצ"ל שבעקות היוזמה הזאת הוקם הארגון שלנו. הוועד העולמי לבירורי יהדות כאמור".

גליצ'ינסקי חושף: "למיטב ידיעתי במערכת בתי דין הרבניים של הרבנות הראשית לישראל יש שלושה חוקרים, ועוד שניים או שלושה חוקרים עצמאים מה שנקרא".

מתברר כי הבעיה קיימת לא רק בקרב יוצאי חבר העמים אלא גם בקרב יוצאי מדינות דרום אמריקה. ראוי לציין כי לפני מספר שנים יצא קול קורא מבית דין צדק ירושלים בראשות הגאון רבי אברהם דוב לוין שליט"א ועליו חתומים גדולי הדיינים על החובה לבירור יהדות בכל קהילה וקהילה .על קול הקורא שפורסם בזמנו חתם מרן הגרי"ש אלישיב זצ"ל.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו