לאחר שהודיע כי הוא מתכנן לשנות את החברה החרדית, דרעי לא עוצר באדום וממשיך לפרט על התוכניות ביום שאחרי. הדברים נאמרו במהלך ועידת איחוד הצלה השלישית.

ועידת איחוד הצלה ה- 3 לרפואה דחופה נמשכת זה היום השני. לפני דקות אחדות היו אלו השר לשעבר אריה דרעי מראשי ש"ס והשר לביטחון הפנים יצחק אהרונוביץ שמצאו את עצמם על במה אחת ולמרות המתיחות בין המפלגות בעקבות קמפיין הבחירות.

קרא עוד:

[postim]

דרעי לחץ יד בחמימות לאהרונוביץ' ומיהר לציין בפתיחה שאין לו מתיחות עם השר לביטחון פנים על רקע פוליטי. "ראיתם שהתחבקנו, למרות שבחוץ יש הכרזות מלחמות. זה הכל בחוץ, אנו חברים וידידים טובים", אמר.

דרעי התייחס בדבריו לנושא השיוויון בנטל שעומד על סדר היום ואמר, "בני תורה הם סיירת מטכ"ל שלנו. החרדים שאינם בני הישיבות צריכים להשתתף בכל מה שאזרח לוקח חלק. במגזר החרדי צריכים להגיע להסכמות ואני מאמין שזה יגיע לאחר הבחירות.

לדברי דרעי הפתרון שבכוונתו להוביל הינו הקמת מעין משמר לאומי, שאינו צבאי, שמאחד כל מה שפועל למען הצלת חיים והגנת העורף. לדבריו של דרעי ארגון כדוגמת "איחוד הצלה", שעשייתו נעשית בהתנדבות, תוך שיתוף אוכלוסיות מגוונות, הינו הוכחה לעשייה שהינה לטובת כלל עם ישראל. אתם נותנים את הדוגמא".