הגר"ש עמאר בקריאה: "עזרו לנזקקים הסובלים מקור"

הרב הראשי לישראל קורא לעזור ולסייע לאותם נזקקים ומסכנים הסובלים מהקור | דברי הרב הראשי מתוך דרשה שנשא בסוף השבוע בלעדי לJDN.

מזג האויר הסוער שפקד את אזורנו בסוף השבוע הביא עימו גם גשמי ברכה רבים. אך לצד גשמי הברכה יש גם אנשים שאיבדו קורת גג וסובלים מקור עז.

קרא עוד:

[postim]

הראשון לציון, הרב הראשי לישראל, ונשיא בית הדין הגדול הגאון רבי שלמה משה עמאר נשא השבוע דברים והתייחס לעניין. בדבריו אמר: "זאת ברכה גדולה. מים הם רחמים. כמובן שקודם כל עלינו לשבח לאדון הכל להודות ולהלל. זה שנים שלא ראינו גשמים כסדרם. גשמים חוץ מנתינת המים שהוא יסוד בחיים הם מביאים איתם בריאות. הם רוחצים את העצים ואת הקירות בשטף חזק. כל החיידקים וכל הדברים הרעים הולכים. מטהרים את האוויר, נותנים לעולם קיום. מים זה בראשי תיבות. מלא ידינו ברכותיך ועוד מים מעושר מתנות ידיך".

הגר"ש עמאר הוסיף ואמר: "אומנם, בברכת ברך עלינו, שאנחנו אומרים בכל יום. אנחנו מקפידים לומר מיד תפילה מצורפת אחרי שמבקשים ברבות … ולהשביע את כל פני האדמה בטל ומטר בברכה … רצון ברכה ונדבה עוד מוסיפים ואומרים, באריכות שומרה והצילה שנה זו מכל דבר רע ומכל מיני משחית ומכל מיני פורענות. תקווה טובה ואחרית שלום חוס ורחם עליה ועל כל תבואתה ופירותיה וברכה גשמי רצון . ברכה ונדבה תהיה … חיים … שלום. שנים הטובות … כל זה למה? מפני כשמתרבים הגשמים יש גם נזקים. אנחנו מתפללים על גשמים. אנחנו רוצים שיהיו גשמים. אבל יוצאים גשמי רצון, ברכה ונדבה. לא בזעם חלילה ולא בנזק ולא בצער רק ברצון, בברכה ובנדבה שיביאו איתם שלום. יביאו איתם בריאות ויביאו איתם ברכה לחקלאים ולכל הציבור כולו. רק בריאות אמן יהי רצון".

בסיום דבריו קרא הגר"ש עמאר לציבור: "יש גם כאלה שמזג האוויר מקשה עליהם מעט את החיים. אנחנו יודעים שכהן גדול מתפלל ביום הכיפורים על כך שלא תשמע תפילת עוברי דרכים והוא אחד מן הניזוקים הללו. ולכן יש לעזור לסייע לאותם אנשים בכדי שלא יבאו לידי תפילת עוברי דרכים".

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו