ועדת המכרזים של מנהל מקרקעי ישראל פסלה לפני שעה קלה את הצעותיהם של העמותות החרדיות | ככל הנראה יוגש ערעור אך לפי שעה מסתמן כי חריש תהפוך לישוב מעורב.

מכה ל-13 העמותות החרדיות שהגישו הצעות בחריש: ועדת המכרזים של מינהל מקרקעי ישראל החליטה היום (חמישי) לפסול את ההצעות שהגישו העמותות למכרזים בישוב. החלטת הועדה עשויה להשפיע מאוד על סגנון ואופי התושבים שיגיעו לישוב.

קרא עוד:

[postim]

במשך למעלה מחודשיים נדחה פרסום תוצאות המכרז לבניית 4,634 יחידות דיור בעקבות פנייתה של עמותת 'חריש הירוקה' שהתלוננה כי העמותות החרדיות עברו על הוראות המכרז בכך שהתאגדו יחד תחת חברת 'ועד הדיור המאוחד'. בפניית העמותה צויין כי מחירי הקרקע היו מתואמים בכל ההצעות של העמותות החרדיות.

כאמור, היום החליטה ועדת המכרזים לפסול את ההצעות של 13 העמותות והנושא כעת יועבר לבית המשפט שם מעריכים גורמים בענף כי העמותות יערערו על ההחלטה.

אופציה נוספת שיכולה לבוא בחשבון, הקבלנים שכן זכו במכרזים יכולים לפנות לרשימת המשתתפים במכרז של העמותות החרדיות ולהציע להם לרכוש את הדירות דרכם, באופן זה הקבלנים יוכלו להיות רגועים לפחות מבחינת רוכשים וודאים שיהיו מעוניינים בדירות זה כמובן בתנאי שהמחירים שיוצעו יהיו זהים או לפחות קרובים למחירים שהציעו העמותות. במידה וזה יצליח, יתכן כי חריש למרות הכל תהיה עיר בעלת רוב חרדי.

דובר ועד הדיור בחריש הגיב לפסילה: "העמותות קיבלו בצער את החלטת ועדת המכרזים. פעילות העמותות הייתה ללא דופי ולוותה בייעוץ משפטי. כל עמותה תבחן את החלטת ועדת המכרזים ותקבל הכרעה להמשך פעילותה בימים הקרובים".