דרמה בחריש: ועדת המכרזים פסלה את הצעות החרדים

ועדת המכרזים של מנהל מקרקעי ישראל פסלה לפני שעה קלה את הצעותיהם של העמותות החרדיות | ככל הנראה יוגש ערעור אך לפי שעה מסתמן כי חריש תהפוך לישוב מעורב.

 • "הוא היה אבא אוהב וחם" היתומים ממאנים להנחם

  תוכן מקודם

 • ספר התורה של מרן רבי חיים קנייבסקי יכול להיות שלך. ההגרלה מחר!

  תוכן מקודם

 • התקווה שהתבררה כטעות :"אמרתי לילדות: אבא בסדר, הוא ניצל "

  תוכן מקודם

 • טעים להכיר- שוקו תנובה מתחדש בעיצוב ובטעם! תנובה משדרגת את השוקו במיוחד בשבילכם, באריזה חדשה וטעם נהדר!

  תוכן מקודם

מכה ל-13 העמותות החרדיות שהגישו הצעות בחריש: ועדת המכרזים של מינהל מקרקעי ישראל החליטה היום (חמישי) לפסול את ההצעות שהגישו העמותות למכרזים בישוב. החלטת הועדה עשויה להשפיע מאוד על סגנון ואופי התושבים שיגיעו לישוב.

קרא עוד:

[postim]

במשך למעלה מחודשיים נדחה פרסום תוצאות המכרז לבניית 4,634 יחידות דיור בעקבות פנייתה של עמותת 'חריש הירוקה' שהתלוננה כי העמותות החרדיות עברו על הוראות המכרז בכך שהתאגדו יחד תחת חברת 'ועד הדיור המאוחד'. בפניית העמותה צויין כי מחירי הקרקע היו מתואמים בכל ההצעות של העמותות החרדיות.

כאמור, היום החליטה ועדת המכרזים לפסול את ההצעות של 13 העמותות והנושא כעת יועבר לבית המשפט שם מעריכים גורמים בענף כי העמותות יערערו על ההחלטה.

אופציה נוספת שיכולה לבוא בחשבון, הקבלנים שכן זכו במכרזים יכולים לפנות לרשימת המשתתפים במכרז של העמותות החרדיות ולהציע להם לרכוש את הדירות דרכם, באופן זה הקבלנים יוכלו להיות רגועים לפחות מבחינת רוכשים וודאים שיהיו מעוניינים בדירות זה כמובן בתנאי שהמחירים שיוצעו יהיו זהים או לפחות קרובים למחירים שהציעו העמותות. במידה וזה יצליח, יתכן כי חריש למרות הכל תהיה עיר בעלת רוב חרדי.

דובר ועד הדיור בחריש הגיב לפסילה: "העמותות קיבלו בצער את החלטת ועדת המכרזים. פעילות העמותות הייתה ללא דופי ולוותה בייעוץ משפטי. כל עמותה תבחן את החלטת ועדת המכרזים ותקבל הכרעה להמשך פעילותה בימים הקרובים".

3 תגובות

כואב הלב בא נקוה שכל העסקונה החרדית תתגבש ביחד וולא אינטרסים למציאת פיטרון ולהביא תקוה לכל הזוגות הצעירים שהתאכזבו מאוד ומבובלים

נשאר לעמותות כעת לעתור לבג"ץ נגד ההחלטה התמוהה של ועדת המכרזים, ולעכב את השיווק עד להכרעה, ואולי יש סיכוי להפוך את הקערה על פיה ולהכריז על נצחון העמותות החרדיות המייצגות אלפי המשפחות. מבחינה מסיוימת מצב כזה עדיף על מצב שהועדה היתה מכריזה על נצחון החרדים, והחילונים היו עותרים לבג"ץ שהוא המלה האחרונה כאן, והופך את הקערה כנגדנו באופן סופי ומוחלט.

על פניו קל מאד לשכנע כל בית משפט שהוא גוף אובייקטיבי אודות חוקיות וכשרות ההליך של העמותות החרדיות, ועל כך שמדובר בטיעונים קנטרניים הזויים ובלתי ענייניים.

למי שלא יודע יש כבר עכשיו אלף וחמש משפחות שמחכים שיתחילו לבנות את ביתם בפרוייקט רמת אברהם בבית שמש, כעת לדאבוננו מצטרפים אליהם עוד אלפי משפחות בהמתנה נוראה.
ה' יעזרם וישלח להם ישועה בקרוב

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן