פרסום ראשון: בכנס הוקרה שערכה אגודת ישראל לקהילות החסידים במודיעין עילית נורתה יריית הפתיחה של מערכת הבחירות לעירייה | התאריך שנקבע: חשוון תשע"ד | בעיר מנהלים מגעים לשליחת מועמד חסידי לראשות העירייה.

במהלך כינוס הוקרה לקהילות החסידים שנערך השבוע הוכרז באופן רישמי על פתיחת מערכת הבחירות המקומית במודיעין עילית.

קרא עוד:

[postim]

בכינוס השתתפו חברי הכנסת של אגודת ישראל ששחררו לחלל האוויר הצהרות לוחמניות כנגד גיוס בני הישיבות שהדהדו עד אולפני הטלוויזיה, ובנשימה אחת הם פתחו את מערכת הבחירות המקומית והצהירו פה אחד על יריית הפתיחה למערכת הבחירות המקומית שתתקיים בחודש חשוון תשע"ד.

באגודת ישראל שוקלים להריץ מועמד אלטרנטיבי לראשות העיר, וכבר החלו במגעים קדחתניים עם מועמדים אפשריים. אחד השמות הבולטים הוא יו"ר גור בארץ, העסקן נתן רוזנבלט ששימש כיו"ר ועד תושבי נפגעי חפציבה.

מנגד גם באחות הליטאית דגל התורה אין הסכמה לגבי זהות המעומד לראשות העיר: ראש עיריית מודיעין עילית יעקב גוטרמן שמשמש ראש עיר כבר 13- שנים ניסה את מזלו להיבחר לכנסת אך הפעם נדחק למקום השמיני והלא ריאלי.

גוטרמן עצמו מעוניין להמשיך לנהל את העיריה קדנציה רביעית אך רצונות לחוד ומעשים לחוד. מולו מתחיל להתגבש גוש חוסם של נציגי החסידים ש"ס וסגר"ע מטעם דגל התורה יעקב ולנשטיין שמעז לקרוא תיגר על מנהיגותו ומכשיר את הקרקע לקראת התמודדותו לראשות העירייה.

יצויין כי בבחירות הקודמות התמודד עוה"ד רוני פאלוך שהסיר את מועמדותו ברגע האחרון לאחר שהתבקש. כעת נראה כי הוא חושב לנסות שוב ולהתמודד על התפקיד.

בפילוח אוכלוסיית העיר עולה כי ישנם 25% חסידים וכ- 30% ספרדים. כח בהחלט לא מבוטל במידה והללו יחליטו להתאגד.