איגוד רבני גרמניה משיב למכתבו של הרב הראשי לישראל

איגוד רבני גרמניה במכתב להגר"ש עמאר: "לא ידוע לכת"ר איגוד הרבנים שיסדנו ומה מטרתו"| הרבנים החרדים של גרמניה כבר הצטרפו | ה-ORD לא מייצג עוד את היהדות הנאמנה

איגוד רבני גרמניה משיב למכתבו של הראשון לציון הרב הראשי לישראל ונשיא בית הדין הגדול הגאון רבי שלמה משה עמאר שליט"א במכתב שמתפרסם היום (ה) כותבים רבני האיגוד: " והנה קמה גם ניצבה הORD וטוען שרבנים אלו לא יכולים להתקבל כחבר בארגונם בלי הסכמת נשיא הקהילה הריפורמי. ולמרות שכל היהדות במקום עומד רק בזכות הרב, קבלתו להORD מותנה בהתייעצות והסכמת הריפורמים". המכתב המפורט שמתפרסם כאן לראשונה מגולל את סיפור הקמתו של איגוד רבני גרמניה שעליו נמנים רבנים חרדים מהציבור הליטאי חסידי והספרדי ועל הצורך ההלכתי לפתוח איגוד חדש עבור הרבנים החרדים במדינה.

קרא עוד:

[postim]

הדברים נכתבים כאמור כתגובה למכתבו של הגר"ש עמאר שהתפרסם בתחילת השבוע והופץ על ידי מנכ"ל הרבנות הראשית מר עודד וינר. וינר לא הסתפק בהפצת מכתבו של הגר"ש עמאר אלא הוא שוחח עם עיתונאים בעניין. ובשבוע שעבר הוא רואיין בעניין בתוכנית 'יומן מורשת' של רשת א'.

במכתב שעליו חתומים הרבנים החרדים של גרמניה מפורט הצורך בהקמת איגוד רבנים: "רצף אירועים שבהם רבנים אורטודוקסים מגרמניה חברו ושתפו פעולה עם רבנים וארגונים רפורמים. אולם לאחרונה הגדילו לעשות ובעיר אוסנברוק שיתפו פעולה עם הכנסייה הקתולית בו לומדים ילדים יהודיים וגויים ביחד וחוגגים את יום חגם והמורים מנהלים איתם שיחות על דתות שונות ומנהגים שונים" נכתב במכתב של רבני האיגוד.

התערבותו של מנכ"ל הרבנות הראשית מעוררת תמיהה הרבנות הראשית נוקטת בקו בו היא לא מתערבת בסכסוכים או חילוקי דעות בתוך הקהילות היהודיות. כאן משום מה בחרו ברבנות לשנות גישה.

כתב JDN פנה למנכ"ל משרד ראש הממשלה המופקד על הרבנות הראשית לבדוק את העניין והאם עמדתו של וינר תואמה ועולה בקנה אחד עם מדיניות הממשלה.

כמו כן בפנייה שערכה למבקר המדינה ביקש כתב JDN לבדוק האם לא קיים קשר של ניגוד עניינים לכאורה בין פעולתו של וינר בנושא הORD לאור מערכת קשרים אותה מקיימת הרבנות עם הORD ובהם לכאורה מתן הטבות כספיות.

המכתב:

001 002 003 004

5 תגובות

צודקים ב100% מה יש להיות חברים בארגון רפורמי

זה פשוט מקרי בלבד שרוב או כל הרבנים החתומים נראים שייכים לחב"ד??

אני מכיר המצב בגרמניא.
הרבה דברים שכתובים פשוט לא נכונים.
הORD לא עובדת ביחד עם הרפורמים בעניני דת אלא אך ורק בשאלות
שקשורם לכל לציבור היהודי כגון אנטישמיות וכדומה.
וגם הבית ספר באוסנברוק היא ממש בדעבד ועם היתר גדולי הפוסקים בשעת הדחק.
רבני חב"ד פשוט רוצים להרוס הקהילות כדי שהכל ילך לפי שיטתם
אבל הציבור מכיר את דעתו של הרהג"מ מן שך זצ"ל , וחכם עיניו בראשו…

כאחד שמתגורר בגרמניה, אציין,
1.לORD אין שום שיתוף פעולה עם הרפורמים.
2. נושא "הנשיא הרפורמי" הינו שקר ודמיון מוחלט!! פשוט אין כזה דבר.
3. עד לפני כחצי שנה פעילי חב"ד ניסו בכל כוחם להיכנס לתוך ארגון ORD, ורק משלא הצליחו, מנסים כעת לפתוח ארגון משלהם, כדרכם- בעלי מחלוקת בכל מקום.
4. הכתרתו של יהודה טייכטל (ראוי לבדוק אם יש לו כלל סמיכה, ומהיכן…) נעשתה באולם "אוריינבורגר שטראסה" שהוא בית תיפלה רפורמי.
5. החזן המשמש בחב"ד ברלין בראשות טייכטל, הינו י. וואלץ שהוא מפורסם כרפורמי.

אין שם שום רבנים חרדים מהציבור הליטאי חסידי והספרדי רק חב"ד בלבד שקרנים כאלו

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *