פרסום ראשון: במכתב שנשלח לאיגוד מנהלי הישיבות נכתב כי המקדמה עבור התקציב תועבר בימים הקרובים | כידוע, תקציב הישיבות טרם הועבר ומנהלי המוסדות נאנקים תחת העול הכלכלי.

עולם התורה כורע תחת הנטל הכלכלי לאור העיכוב בהעברת התקציבים למוסדות התורה. מכתב שנשלח ממשרדו של האחראי על התקציבים במשרד החינוך חושף כי מקדמה תועבר כבר בימים הקרובים.

קרא עוד:

[postim]

לאור פניותיהם החוזרות ונשנות של מנהלי המוסדות שדרשו להעביר את תקציב חודש ינואר למוסדות התורה השיב היום (חמישי) ראש אגף תקציבים בכירים במשרד החינוך עמוס צאיידה, כי "המקדמה עבור תקציב הישיבות תועבר בימים הקרובים וכי עובדי משרד החינוך פועלים ללא לאות על מנת להביא לכך שהתשלום יועבר לידי המוסדות בימים הקרובים".

כידוע בשל אי העברת התקציב קיימת בעיה בירוקרטית שמונעת ממשרד החינוך את התקציב, בעקבות כך פעלו חברי הכנסת החרדים להעברת מקדמה עבור מוסדות התורה.

עד עתה טרם הועבר התקציב של החודש הקודם ומנהלי המוסדות שכורעים תחת העול הכלכלי פנו לאגף התקציבים במשרד החינוך בבקשה לעשות כל מאמץ ולהעביר את התקציבים.

מנהלי המוסדות ביקשו עוד בבקשתם כי יום פורים יוגדר כיום חופשה – אך צאיידה דחה את הבקשה ואמר כי "פורים לא נחשב כיום חופשה במשרד החינוך". לדבריו, "פקחי משרד החינוך אינם עורכים ביקורות ביום פורים לכן לא ברור כלל הטענות".

לסיום דבריו מבהיר צאיידה כי בעתיד ישקלו להכריז על ימי חג כימי חופשה.

מכתבו של צאיידה