באמצע השבוע שחלף ביקור מפתיע בבית הגאב"ד | בפתח: ר"י בעלזא הגר"ש רוזנגרטן שהגיע בשליחות כ"ק אדמו"ר מבעלזא שליט"א | למה ומדוע? • הפרטים בפנים

גזירת הגיוס המרחפת מעל שמי עולם התורה מצליחה להביא לאיחוד בין כל הקהילות והפלגים, בשבוע שעבר שיגר כ"ק אדמו"ר מבעלזא שליט"א שניים מנכבדי החצר אל כ"ק גאב"ד ירושלים הגרי"ט וייס שליט"א.

קרא עוד:

[postim]

השניים שנשלחו במצוות האדמו"ר מבעלזא הם ראש ישיבות בעלזא וחבר בד"ץ מחזיקי הדת הגאון רבי שמואל רוזנגרטן שליט"א וספרא דדיינא הגאון רבי יוסף עמרם מושקוביץ שליט"א אב"ד באנייאד, בשליחות מבקש האדמו"ר מבעלזא מגאב"ד ירושלים, שיתוף פעולה מלא במאבק נגד גזירת הגיוס, כאשר רצונו העז הוא שלא יהיו פשרות על קוצו של יו"ד, כלומר שום חרדי באשר הוא לא יגוייס.

השליחים הרחיבו באוזני הגאב"ד מהנעשה והנשמע בארצינו, וההבהרה החד משמעית מעל כל במה שרצונם לחוקק חוק לגייס את בני הישיבות, הגאב"ד האזין בקשב ובצער רב, והשיב להם כי יביא את הדברים בפני חברי הבד"ץ, ויראה כיצד ניתן לשתף פעולה בנושא.

בל נשכח את מה שהכריז האדמו"ר מבעלזא בפני חברי מועצות גדולי התורה כי לא נכנע לשום פשרה, ואם יגוייסו בחורי הישיבות כל היושבים כאן נצעד יחד איתם לבתי הכלא.