בואו ונצא לקראת שבת • האזינו ללחן חדש

האזינו ללחן חדש מאת הרב אליעזר קאליש על המילים 'בואו ונצא לקראת שבת מלכתא'

זה מה שכתב סופר הנשמה ר' ברוך שובקס בעקבות הניגון החדש מבית היוצר של המלחין הרב אליעזר קאליש למילים ‘בואו ונצא לקראת שבת מלכתא’, בביצועו של ר’ דודי קאליש ומקהלת ידידים, מתוך האלבום החדש והמצוין ‘אזכרה’:

משפחה, הספקים, פרנסה, העברה בנקאית, טלפונים, עבודה, לימודים, מחר, מיילים, חשבונות, ילדים שמצפים ליחס, בוסים, ללמוד משהו, חברים, להיזכר שיש תכלית ועולם הבא וגן עדן (וגיהינום), משימות, אשה בבית, חשבון בנק, לעמוד בהבטחות, לעשות טוב למישהו רק כי אנחנו יהודים, לעשות סדר, דחוף, חשוב, דאגות, לא עכשיו, סליחה, שכחתי.

קרא עוד:

[postim]

החיים מסחררים כמו מכונת מירוצים, אך פעם בשבעה ימים הכל עוצר מלכת, כבר בחמישי בלילה, מתחילה להשתרר אוירה שקטה של רוגע ושלווה. מחר באה שבת באה מנוחה.

ביום שישי הכל פתאום קל יותר. כל מה שנראה גדול וכבד ומאיים נהיה קליל יותר, השעות הבאות מביאות בכנפיהן רוח טהרה, רוח של שלווה, רוח של קדושה, רוח של נפש ונשמה. רוח שמאפסת אותנו מכל שכבות החולין שכיסו אותנו בהררים, ומזכירה לנו שאיננו עבדי עולם הזה כי אם בני מלכים, בני העולם הבא.

זהו שיר קסום של אותם רגעים מופלאים ומרוממים שלפני כניסת השבת. אותם רגעים נדירים של פעם בשבוע שחוצצים בין כל מה שאנחנו לא, לבין כל מה שאנחנו כן.

להתנתק מהסובב, להקשיב, להצטרף, להתחבר אל נימי הנשמה שבתוככי תוכנו, ולהרגיש את רוחה של שבת קודש, אותה מתנה טובה שקיבלנו, וששומרת על שפיותנו. שבזכותה אנחנו לא פועלי עבודה סינים שעובדים יום אחרי יום, אחרי יום, אחרי יום, אחרי יום עד אין סוף.

ברוך שנתן לנו את השבת.

שמעו ותחי נפשכם:

3 תגובות

בס"ד
מיוחד

וואו איזה מילים מרגשות, צמרמורת. אני מחכה כבר מעכשיו לשבת הבאה….

מאוד מרגש גם הכתבה וגם השיר
תביאו עוד דברים חסידיים ויהודיים כאלה

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *