וויליאמסבורג: 7 בעלי חנויות נתבעו לאחר שדרשו לבוש צנוע

בחודש הבא יערך דיון בבית המשפט בניו יורק בנוגע לתביעה שהוגשה נגד 7 בעלי חנויות שתלו מודעה בכניסה לחנות הדורשת מהלקוחות להיכנס למקום בלבוש צנוע בלבד | עו"ד המייצגת אותם טוענת כי מדובר בתביעה מופרכת לחלוטין.

לא רק במאה שערים, גם בשכונת וויליאמסבורג בניו יורק תלו מספר בעלי חנויות שלט הדורש מהלקוחות להיכנס בלבוש צנוע בלבד. מסתבר כי המודעה לא מצאה חן בעיני העירייה שהחליטה להגיש נגדם תביעה פלילית.

קרא עוד:

[postim]

החנויות נגדן הוגשה תביעה ממוקמות ברחוב הראשי של וויליאמסבורג, במודעה נכתב פירוט באנגלית של סגנון הלבוש איתו לא ניתן להיכנס לחנות ולטענת התובעים מדובר בשטח ציבורי וחל איסור מוחלט לפרסם מודעות עם העדפה לסוג מסויים, וכאן בעצם המודעה גורמת לאפליה של ציבור הנשים ואף חלק מציבור הגברים.

התביעה הוגשה ע"י הוועדה לזכויות האדם כבר באוגוסט 2012 והדיון בבית המשפט צפוי להתקיים בחודש מרס.

מארק שטרן, מומחה לזכויות האדם ויועץ לוועד היהודי האמריקאי הגיב לתביעה ואמר כי לדעתו התביעה הוגשה רק בגלל שמדובר בחסידי סאטמאר ולפי דעתם חייב להיות שהם שונאי נשים וזה מה שהוביל אותם לתלות את המודעה.

שטרן טוען עוד כי לבעלי עסקים מותר לדרוש קוד לבוש מסויים והביא ראיה ממספר מועדוני ספורט במנהטן שם נדרש קוד לבוש מסויים ואילו שם לא שמענו אף פעם את הוועדה לזכויות האדם שהיא מתלוננת על אפליה.

עורכת הדין דבורה אלון המייצגת את כלל בעלי החנויות טוענת כי התביעה מופרכת לחלוטין בעיקר בגלל העובדה שהיא לא מופנית לציבור הנשים בלבד אלא גם לגברים ומוכח במפורש שלא מדובר כאן באפליה ואין כל בסיס לתביעה.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן