בית מדרשו בעיר העתיקה היה ללימודי קבלה בהם היה בקי ואף חיבר ספרים בתחום | לפני כארבע שנים נפטרה רעייתו ממחלה | היום נפטר גם הוא לאחר מחלה בגיל 67 | נטמן בהר הזיתים

בירושלים הלך היום (רביעי) לעולמו, כ"ק אדמו"ר הרה"צ רבי אברהם ברנדווין זצ"ל מסטרעטין, לאחר מחלה קצרה כשהוא בן 67.

האדמו"ר נולד לאביו הרה"צ רבי יהודה צבי ברנדווין זצ"ל שכיהן לפניו כאדמו"ר מסטרעטין, לאחר פטירתו נטל על שכמו את המשך הנהגת החצר, ופיתח את קהילתו בעיר העתיקה שם קבע לו בית מדרש בסמיכות לבית הכנסת 'החורבה'.

האדמו"ר זצ"ל שהיה גם בקי בתורת הנסתר, הפך את בית המדרש ללימודי קבלה, במהלך כל שעות היום מהנץ החמה ועד חצות ליל, היו נמסרים שערים בספרי הקבלה בעיקר ספר הזוהר עם פירוש 'הסולם', במהלך השנים גם חיבר האדמו"ר בעצמו כמה ספרים על תורת הנסתר.

עסק לא רק בנסתר, אלא גם בגלוי קירב רבים לאביהם שבשמים בשיחות אישיות הן פנים מול פנים והן בשיחות טלפוניות כדי לשמר את הקשר עמם, ובשולחנות שערך לעיתים בהילולות של צדיקים שרי בית הזוהר, אליהם נהגו להגיע בהמוניהם רבים מתושבי ירושלים וסביבותיה להתחזק מדברות קודשו וללמוד מאורחותיו.

למרות שהיה ראוי לכבוד ויקר כגאון וכמקובל, אך בחר דווקא בחיים פשוטים הרחק מהזרקורים. לפני כארבע שנים חרב עליו עולמו כאשר איבד את רעייתו הרבנית הצדקנית מרת ציפורה ע"ה כשהיתה בת 62, לאחר מחלה קשה ממנה סבלה חודשים ארוכים.

לפני חודשים ספורים גם אותו תקפה מחלה קשה, אך למרות זאת התגבר על מחלתו והתאמץ במלוא העוז להמשיך את תפקוד בית מדרשו ושיעוריו התדירים, בשבוע האחרון התדרדר מצבו והיה מרותק למיטתו, אמש (שלישי) הובהל לבית החולים הדסה עין כרם בירושלים, אך בשעות אחה"צ השיב את נשמתו לבוראה בגיל 67.

המונים הגיעו הערב לחלוק לו כבוד אחרון במסע הלוויה שיצא מבית ההלוויות שמגר ועד למנוחתו כבוד בהר הזיתים סמוך לרעייתו הרבנית ע"ה. ת.נ.צ.ב.ה.