נשיא ארגון רבני 'צהר', הרב יעקב אריאל שליט"א לא מצטרף לתמיכה הנלהבת ברב דוד סתיו במועמדותו לרבנות הראשית ואף מותח ביקורת כנגדו | מפלגת 'ישראל ביתנו' הודיעו נתמוך ברב סתיו.

בעוד כארבעה חודשים יכריעו 150 חברי הגוף הבוחר של הרבנות הראשית לישראל, מי יעמוד בראש הפירמידה. אנו בJDN מסקרים את הנושא בהרחבה כבר מספר חודשים.

קרא עוד:

[postim]

אחד המועמדים לתפקיד הוא הרב דוד סתיו, רב העיר שוהם ומראשי רבני 'צהר'. הרב סתיו זוכה לאחרונה לסיקור תקשורתי נרחב והוא פוגש קהלים רבים ורחבים. ממידע שהגיע לJDN עולה כי לרב סתיו יש מטה מיוחד ועד כה אומרים בסביבתו כי הרב כבר נפגש עם רוב חברי הגוף הבוחר וזוכה לתמיכה רחבה.

אלא, שדווקא התמיכה מבית אינה מגיעה. הגר"י אריאל רב העיר רמת גן ונשיא ארגון רבני 'צהר', הארגון בו הרב סתיו משמש כאחד מראשי הארגון, דווקא הוא מסרב לתמוך ברב סתיו. בכנס שנערך לפני כשבועיים בבנייני האומה וכתבנו עליו בהרחבה, סירב הרב אריאל להודיע על תמיכה ברב סתיו, ובשיחה עם יאיר שריקי, הכתב לענייני דתות של גלי צה"ל אף מתח ביקורת מרומזת כנגד הרב סתיו.

הרב יעקב אריאל צוטט: "באתי לכאן (כנס בבניני האומה צ.ש) ללחוץ על הדרך שבה התנהל הקמפיין. הקמפיין בעיתונות, בתקשורת, הג'ינגלים בג'ונגל. זה ירידת ערך הרבנות. ככה לא בוחרים רב". אמר הרב אריאל ושלח עקיצה לעבר הרב סתיו.

אז נכון, תמיכה מבית אין אבל הרב סתיו בהחלט יכול לשמוח. 'בישראל היום' מתפרסם כי סתיו זכה אתמול (חמישי) לתמיכתה הרשמית של מפלגת ישראל ביתנו. ח"כ פאינה קירשנבאום, מזכ"ל מפלגת ישראל ביתנו, הודיעה כי מפלגתה תומכת ביו"ר ארגון רבני 'צהר' והרב של שהם לכהונת הרב האשכנזי הראשי.

קירשנבאום אמרה כי "מתוך אחריות לעתידה של מדינת ישראל כמדינה יהודית-דמוקרטית, מתוך אמונה כי הרבנות הראשית היא מוסד חשוב בשמירה על זהותה היהודית של המדינה, ומתוך רצון לראות את הרבנות הראשית לישראל כגוף המשרת את אזרחי ישראל בנושאים דתיים ויהודיים, אנו נפעל למען בחירתו של הרב דוד סתיו לרבה הראשי של ישראל".

עוד הוסיפה קירשנבאום כי "הרב סתיו מגלם בחייו שילוב בין תורה לעבודה, בין שירות עם ישראל ללימוד וחיים על פי תורת ישראל. הוא עצמו שירת בצה"ל, וילדיו אף הם משרתים בצה"ל ובשירות הלאומי. הוא ובני משפחתו עסוקים בחיי היום-יום בקידומה של החברה הישראלית ובחיבור בין מגזריה". דברי קירשנבאום.