ראש בראש: הרב יעקב אריאל נגד הרב דוד סתיו

נשיא ארגון רבני 'צהר', הרב יעקב אריאל שליט"א לא מצטרף לתמיכה הנלהבת ברב דוד סתיו במועמדותו לרבנות הראשית ואף מותח ביקורת כנגדו | מפלגת 'ישראל ביתנו' הודיעו נתמוך ברב סתיו.

בעוד כארבעה חודשים יכריעו 150 חברי הגוף הבוחר של הרבנות הראשית לישראל, מי יעמוד בראש הפירמידה. אנו בJDN מסקרים את הנושא בהרחבה כבר מספר חודשים.

קרא עוד:

[postim]

אחד המועמדים לתפקיד הוא הרב דוד סתיו, רב העיר שוהם ומראשי רבני 'צהר'. הרב סתיו זוכה לאחרונה לסיקור תקשורתי נרחב והוא פוגש קהלים רבים ורחבים. ממידע שהגיע לJDN עולה כי לרב סתיו יש מטה מיוחד ועד כה אומרים בסביבתו כי הרב כבר נפגש עם רוב חברי הגוף הבוחר וזוכה לתמיכה רחבה.

אלא, שדווקא התמיכה מבית אינה מגיעה. הגר"י אריאל רב העיר רמת גן ונשיא ארגון רבני 'צהר', הארגון בו הרב סתיו משמש כאחד מראשי הארגון, דווקא הוא מסרב לתמוך ברב סתיו. בכנס שנערך לפני כשבועיים בבנייני האומה וכתבנו עליו בהרחבה, סירב הרב אריאל להודיע על תמיכה ברב סתיו, ובשיחה עם יאיר שריקי, הכתב לענייני דתות של גלי צה"ל אף מתח ביקורת מרומזת כנגד הרב סתיו.

הרב יעקב אריאל צוטט: "באתי לכאן (כנס בבניני האומה צ.ש) ללחוץ על הדרך שבה התנהל הקמפיין. הקמפיין בעיתונות, בתקשורת, הג'ינגלים בג'ונגל. זה ירידת ערך הרבנות. ככה לא בוחרים רב". אמר הרב אריאל ושלח עקיצה לעבר הרב סתיו.

אז נכון, תמיכה מבית אין אבל הרב סתיו בהחלט יכול לשמוח. 'בישראל היום' מתפרסם כי סתיו זכה אתמול (חמישי) לתמיכתה הרשמית של מפלגת ישראל ביתנו. ח"כ פאינה קירשנבאום, מזכ"ל מפלגת ישראל ביתנו, הודיעה כי מפלגתה תומכת ביו"ר ארגון רבני 'צהר' והרב של שהם לכהונת הרב האשכנזי הראשי.

קירשנבאום אמרה כי "מתוך אחריות לעתידה של מדינת ישראל כמדינה יהודית-דמוקרטית, מתוך אמונה כי הרבנות הראשית היא מוסד חשוב בשמירה על זהותה היהודית של המדינה, ומתוך רצון לראות את הרבנות הראשית לישראל כגוף המשרת את אזרחי ישראל בנושאים דתיים ויהודיים, אנו נפעל למען בחירתו של הרב דוד סתיו לרבה הראשי של ישראל".

עוד הוסיפה קירשנבאום כי "הרב סתיו מגלם בחייו שילוב בין תורה לעבודה, בין שירות עם ישראל ללימוד וחיים על פי תורת ישראל. הוא עצמו שירת בצה"ל, וילדיו אף הם משרתים בצה"ל ובשירות הלאומי. הוא ובני משפחתו עסוקים בחיי היום-יום בקידומה של החברה הישראלית ובחיבור בין מגזריה". דברי קירשנבאום.

6 תגובות

תת רמה הסתיו הזה

למה עכשיו יוצא נגדו ועדיין ממשיך להיות חבר בארגון שלו ממש בדיחה לאחרי פורים

למה עכשיו יוצא נגדו ועדיין ממשיך להיות חבר בארגון שלו ממש בדיחה לאחרי פורים

אריאל תובע מדין עני המהפך בחררה. כזכור אריאל היה מועמד כבר בבחירות הקודמות, ולכן אסור היה לסתיו להכניס מועמדות, שהרי עני המהפך בחררה ובא אחר ונטלו נקרא…. זאת ועוד. אריאל תובע גם מדין מערופיא, כיון שהטיל את החכה למים וכבר כמעט תפס בדג, אסור לאחר לבוא ולתפוס את הדג. אך מה שאריאל ידע בלימוד ושכח סתיו עדיין לא למד…

אני מאוד נהנה שהמדינה יגלה הפרצוף האמיתי שלו שאלו הם רבניו וינהלו ביד רמה את משרד הדתות לדאוג גם להכומרים וכו' ושהחרדים יתנערו מכל המדינה אחד ולתמיד

אסור להחמיץ את ההזדמנות למנות את הרב סתיו. רב פעלתני, יוזם ומוביל, בעל גישה צעירה ויכול לשמש כאוזן קשבת ומייצגת לציבור גדול מאוד – גם לציבור הכללי!!
עם כל הכבוד לרב אריאל, וברור לי שיתכן והוא בקי יותר בירושלמי – זה לא המדד הנדרש לתפקיד הרב הראשי למדינת ישראל. לא מדובר פה במינוי של גדול הדור בתורה והתפקיד אינו ראש הסהנדרין.
הרב סתיו מועמד ראוי מאוד ויכול לעשות הרבה לחיבור בתוך עם ישראל והרבה מעבר לסתם נשיאה בתפקיד כאייקון ייצוגי.

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו